Dzień Dziecka w Parowozowni Skierniewice

Dzień Dziecka w Parowozowni Skierniewice

26 maja 2018 | Źródło: PSMK
PODZIEL SIĘ

W sobotę 2 czerwca w godz. 11.00-15.00 odbędzie się Dzień Otwarty w Parowozowni Skierniewice, znajdującej się przy ul. Łowickiej 1, przeznaczony przede wszystkich dla najmłodszych gości obiektu z okazji przypadającego Dnia Dziecka.

Fot. PSMK

Podczas Dnia Otwartego będzie można zobaczyć kolekcję zabytkowego taboru kolejowego, urządzenia do obsługi parowozów oraz interaktywną wystawę ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”.

PKP Cargo przygotowało dla dzieci specjalne atrakcje jak konkursy z nagrodami oraz malowanie twarzy. Kto odwiedzi parowozownię będzie też mógł zobaczyć makietę kolejową i dioramę (Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski, Makiety i Dioramy Kolejowe) i kolejkę PIKO. Na imprezie pojawi się też stoisko Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała na 2 czerwca ofertę specjalną na przyjazd do skierniewickiej Parowozowni. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie.

Zmęczeni turyści będą mogli posilić się na terenie Parowozowni potrawami z grilla serwowanymi przez pizzerię Atmosfera.

PODZIEL SIĘ