W Ostrowie Koło Radymna uruchomiono nowy przystanek kolejowy

W Ostrowie Koło Radymna uruchomiono nowy przystanek kolejowy

11 czerwca 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Podróżni korzystają już z nowego przystanku Ostrów k/Radymna. Zmodernizowane przystanki to efekt inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe na trasie nr 91 Rzeszów – Przemyśl.

Fot. PKP PLK

Od 10 czerwca działa nowy przystanek Ostrów Koło Radymna. Perony wybudowano bliżej centrum miejscowości, tak by ułatwić dostęp do kolei. Dla podróżnych są wiaty, ławki,  tablice informacyjne. Jest nowe oświetlenie i oznakowanie. Wykonano także system oznakowania dotykowego umożliwiający sprawną i bezpieczną komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się tzn. ścieżki dotykowe, pola uwagi, pasy ostrzegawcze. Również dojścia do przystanku to oprócz schodów także pochylnie. Dla cyklistów są stojaki na rowery.

W ramach tegorocznej inwestycji, PLK przebuduje perony na przystankach: Sośnica Jarosławska, Niziny i Walawa. Przystanek Ostrów Koło Radymna jest częścią inwestycji PLK za 33 mln zł na odcinku Jarosław – Radymno.

PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują inwestycje na trasie Rzeszów – Przemyśl. Prace obejmują tory, perony, obiekty inżynieryjne: wiadukty, mosty, przepusty oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjną.

W marcu br. rozpoczęto kolejne zadanie inwestycyjne, obejmujące min. przebudowę trzech przystanków na odcinku Munina – Żurawica.

W ubiegłym roku, lepsze standardy obsługi przygotowano na przystanku Przemyśl Zasanie i na stacji w Przeworsku. Wcześniej, wygodniejszą obsługę zapewniono pasażerom na 5 stacjach Strażów, Łańcut, Rogóżno, Jarosław, Przemyśl oraz 6 przystankach Rzeszów Załęże, Krzemienica, Głuchów, Kosina, Grzęska, Pełkinie.

Obecnie realizowane prace na odcinku Munina – Żurawica, finansowane ze środków budżetu państwa. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest w I kwartale 2019
PODZIEL SIĘ