Zmodernizowane ED72 PolRegio dotarły do Opola

Zmodernizowane ED72 PolRegio dotarły do Opola

12 czerwca 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Dwie jednostki ED72, które przeszły gruntowną modernizację dotarły już do Opola. W środę mają zostać oficjalnie przekazane Przewozom Regionalnym.

Fot. Adam Kupniewski

ED72 zostały zmodernizowane przez ZNTK Mińsk Mazowiecki na zlecenie Przewozów Regionalnych PolRegio. Przewoźnik zlecił przebudowę 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych tego typu.

Dwa pojazdy zostaną przekazane PolRegio 14 czerwca. Tego samego dnia nastąpi inauguracyjny przejazd tego ezt na trasie Opole Gł – Lewin Brzeski. Jak informuje opolski urząd marszałkowski, pociąg obsługiwany zmodernizowanym składem odjedzie ze stacji Opole Główne o 11.21.

W pojazdach zaintalowano asynchroniczny napęd, który pozwolił na zwiększenie prędkości maksymalnej do 120 km/h. Zastosowano system rekuperacji energii hamowania, co zmniejsza zapotrzebowanie na prąd. Jednostki wyposażono w automaty biletowe, klimatyzację, miejsca na rowery i toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Pojawiły się miejsca umieszczone bokiem do kierunku jazdy oraz podparcia kulszowe. W pojazdach zamontowano nową kabinę maszynisty z zmienionymi ścianami czołowymi.

PODZIEL SIĘ