PKP Intercity: EZT-y z „Niepodległą” i biało-czerwone lokomotywy

PKP Intercity: EZT-y z „Niepodległą” i biało-czerwone lokomotywy

13 czerwca 2018 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity rozpoczęło oklejanie swoich pociągów w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych będzie jeździło z naklejkami programu „Niepodległa”. W późniejszym etapie 20 lokomotyw zaś zostanie ozdobionych okolicznościową, biało-czerwoną grafiką.

Fot. PKP Intercity

Naklejki akcji upamiętniającej 100-lecie odzyskania niepodległości „Niepodległa” sukcesywnie będą pojawiać się na czole EZT-ów, czyli zespolonych - Pendolino, FLIRT oraz PesaDART. Naklejką jest cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego. Pierwsze oklejone pociągi można już spotkać na torach.

PKP Intercity informuje, że w najbliższych tygodniach okolicznościowy wygląd zyska 20 lokomotyw. Każda z nich będzie miała biało-czerwoną grafiką, ukazującą sposoby świętowania niepodległości przez Polaków. W narodowych barwach pojawi się 6 maszyn EU44 (Husarz) oraz 14 pojazdów typu EP09.

Oklejone lokomotywy oraz EZT będzie można zobaczyć na torach na terenie całej Polski do końca bieżącego roku.

– Jako narodowy przewoźnik wraz z organizatorem akcji realizujemy inicjatywy, mające na celu przypomnienie jak największej liczbie naszych pasażerów o wydarzeniach sprzed stu lat. Nasze działania jednak na tym się nie zakończą. Na drugie półrocze zaplanowaliśmy kolejne akcje w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wkrótce poinformujemy o szczegółach – zapewnia Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Umieszczenie logo „Niepodległa” na pociągach to kolejna już inicjatywa będąca wynikiem partnerstwa PKP Intercity z Biurem Programu „Niepodległa”, które jest odpowiedzialne za obsługę Programu Wieloletniego „Niepodległa”. Biuro nadzoruje część programów dotacyjnych, włączających Polaków we wspólne świętowanie oraz jest dysponentem oficjalnego logo obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewoźnik od zeszłego roku włącza się w działania mające uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku.