Tragiczny wypadek na przejeździe niedaleko Gryfina

Tragiczny wypadek na przejeździe niedaleko Gryfina

13 czerwca 2018 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Przed godziną 13 na przejeździe drogowo-kolejowym w Daleszewie Gryfińskim w pobliżu Gryfina (zachodniopomorskie) pociąg PolRegio zderzył się z ciężarówką przewożącą drewno. W wyniku wypadku zginął kierowca ciężarówki, a pięć osób podróżujących pociągiem, w tym dwoje pracowników Przewozów Regionalnych, zostało poszkodowanych.

Fot.Tragiczny wypadek na przejeździe niedaleko Gryfina| chojna24.pl

W wypadku został zniszczony przód składu PolRegio relacji Szczecin Główny - Zielona Góra, a kilka jego wagonów wypadło z torów. Wśród poszkodowanych, którzy trafili do szpitala jest troje pasażerów oraz maszynista i kierowniczka pociągu. Najcięższy jest stan maszynisty.

Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych informuje, że na miejscu pracują służby ratownicze. Zamknięty do odwołania jest szlak Szczecin Podjuchy – Gryfino.

W zastępstwie pociągów PolRegio uruchomione są autobusy zastępcze na trasie Gryfino - Daleszewo Gryfińskie. Z komunikacji zastępczej na trasie Szczecin Główny - Gryfino skorzystają zaś pasażerowie pociągów PKP Intercity.

O godz. 18.00 prokurator nadal prowadził postepowanie wyjaśniające na miejscu zdarzenia. Według PKP PLK natychmiast po jego zakończeniu rozpocznie się wkolejanie i usuwanie pociągu. Od postępu prac zależy przywrócenie ruchu pociągów.

PODZIEL SIĘ