Od lipca wraca sprzedaż biletów PolRegio w Koleo

Od lipca wraca sprzedaż biletów PolRegio w Koleo

15 czerwca 2018 | Źródło: Kurier Kolejowy, Przewozy Regionalne
PODZIEL SIĘ

W styczniu tego roku Przewozy Regionalne nie przedłużyły obowiązującej od marca 2016 r. umowy ze spółką Astarium na sprzedaż biletów PolRegio za pośrednictwem platformy internetowej i aplikacji Koleo. Przewoźnik zarzucił Astarium nierozliczenie się ze sprzedaży wszystkich biletów. Dzisiaj doszło do wznowienia współpracy obu podmiotów.

Fot.

W siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorstwa i Technologii nastąpiło podpisanie nowej umowy pomiędzy PR i Astarium. Dzięki niej od lipca pasażerowie pociągów PolRegio będą mogli ponownie kupić bilety poprzez platformę i aplikacje mobilne Koleo.

 – Jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, bowiem opieranie naszej strategii sprzedaży na wysokiej dostępności oferty przynosi zadowolenie pasażerów i pozytywne efekty biznesowe – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

Bilety jednorazowe oraz okresowe (tygodniowe, miesięczne i kwartalne) zakupione poprzez Koleo będzie można okazać na ekranie urządzenia mobilnego lub w formie wydruku.

– Z Koleo korzysta ponad pół miliona użytkowników miesięcznie i jest najwyżej ocenianą aplikacją kolejową w Polsce, czyli 4,6/5 w Google Play. Platforma jest oparta o unikalną na rynku technologię dostępną na systemy Android, iOS oraz poprzez koleo.pl – poinformował dr Michał Wolański, prezes spółki Astarium.