Jak powstają pociągi Siemensa dla KDP i kolei aglomeracyjnych

Jak powstają pociągi Siemensa dla KDP i kolei aglomeracyjnych

16 czerwca 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

W fabryce Siemensa w Krefeld–Uerdingen produkowane są składy ICE 4 dla szybkich linii Kolei Niemieckich oraz ezt dla kolei miejskich i regionalnych eksportowane do wielu krajów świata. „Kurier Kolejowy” przyglądał się pracy niemieckiego zakładu.

Fot. Łukasz Kuś

Fabryka taboru szynowego w Krefeld w Nadrenii Północnej – Westfalii została włączona do koncernu Siemens w 1999 r. po przejęciu przez tę spółkę firmy Duewag. Od wielu lat produkowane są tam elektryczne zespoły trakcyjne, a po przejęciu zakładu przez Siemensa powstają tam także składy dla kolei dużych prędkości.

Fabryka w Krefeld zatrudnia około 2000 osób zajmujących się projektowaniem i wytwarzaniem pojazdów szynowych, podzespołów i systemów elektrycznych.

W nadreńskim zakładzie obecnie powstają składy ICE 4 dostosowane do prędkości maksymalnej 250 km/h, pociągi Mireo dla linii kolei Rheintal w Badenii – Wirtenbergii oraz jednostki Desiro City dla kolei aglomeracyjnej w Londynie. Mieliśmy okazję zobaczyć jak składane są te pojazdy. Poniżej nasza fotorelacja z fabryki.   

 

PODZIEL SIĘ