KM: Zmiany w kursowaniu pociągów na linii 7 Warszawa - Dęblin od 30 czerwca 2018 r.

KM: Zmiany w kursowaniu pociągów na linii 7 Warszawa - Dęblin od 30 czerwca 2018 r.

20 czerwca 2018 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Jak poifnormowały Koleje Mazowieckie w związku ze zmianą terminu prac modernizacyjnych od 30 czerwca 2018 r. zmianie ulega rozkład jazdy na linii nr 7 Warszawa – Dęblin.

Fot. Wikipedia / Stevenlodz

Przewoźnik również powiadomił, iż z powodu wydłużenia prac na szlaku Pilawa – Garwolin, zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe planuje jego otwarcie na 2 września 2018 r.

Od 16 lipca nastąpi przerwa w ruchu pociągów na odcinku Otwock – Świder. Związane jest to z budową tunelu drogowego w Świdrze oraz włączeniem nowego układu torowego w stacji Otwock.

Za odwołane pociągi na tym odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Utrudnienia te potrwają do 1 września. Od strony Warszawy ruch pociągów prowadzony będzie po obu torach do przystanku osobowego Świder, natomiast od strony Pilawy pociągi dojadą do Otwocka.

Rozkład jazdy od 2 do 15 lipca będzie się nieznacznie różnił od obowiązującego w okresie od 25 czerwca do 1 lipca.

Dodatkowo od 4 sierpnia, ze względu na remont wiaduktu w pobliżu stacji Warszawa Wschodnia, pociągi będą kursowały z pominięciem p.o. Warszawa Olszynka Grochowska. W związku z powyższym bilety KM będą honorowane w środkach transportu ZTM Warszawa (o szczegółach KM mają poinformować wkrótce). Utrudnienia związane z naprawą wiaduktu również będą trwały do 1 września.

Zmiany wtórne rozkładu oraz relacji pociągów mogą dotyczyć również pozostałych linii kursujących przez centrum Warszawy.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-10-vi-1-ix-2018r (zakładka „Tabele rozkładów jazdy”).

PODZIEL SIĘ