EC Engineering ma nowy zakład w Podłężu

EC Engineering ma nowy zakład w Podłężu

20 czerwca 2018
PODZIEL SIĘ

Krakowska firma EC Engineering ukończyła budowę hali produkcyjnej w pobliżu Niepołomic w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Będą w niej produkowane m.in. systemy ładowania autobusów elektrycznych oraz nowy model pantografu trolejbusowego.

Fot.

W Podłężu powstała hala o łącznej powierzchni 2,2 tys. mkw., z czego 600 mkw. zajmują biura. Budowa obiektu trwała od połowy 2017 r. Prace zakończyły się wiosną tego roku i w maju zakład produkcyjny EC Engineering rozpoczął działalność. Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł.

W zakładzie produkowane są m.in. pantografy kolejowe i tramwajowe, ładowarki do autobusów elektrycznych, windy dla niepełnosprawnych montowane w pociągach, moduły kolejowych toalet próżniowych, systemy wycieraczek do pojazdów szynowych, podnóżki maszynisty i motorniczego, rozkładane krzesełka do pociągów. Ireneusz Łuczak, prezes EC Engineering, informuje, że dzięki nowej hali będzie możliwe zwiększenie produkcji. Do produktów spółki, które odniosły największy sukces należy system ładowania autobusów elektrycznych. Został zastosowany u odbiorców w trzech krajach.

W planach EC Engineering jest rozpoczęcie produkcji pantografu trolejbusowego. Jego Prototyp jest już gotowy, niedługo pierwsze egzemplarze zostaną poddane testom.

Krakowska firma EC Engineering jest znanym w branży transportowej biurem projektowym. Poza działalnością projektową spółka wytwarza oprzyrządowanie i komponenty do pojazdów w dwóch zakładach produkcyjnych. Aktualnie zatrudnia ok. 150 inżynierów.

PODZIEL SIĘ