30 czerwca dniem otwartym w Kolejach Dolnośląskich

30 czerwca dniem otwartym w Kolejach Dolnośląskich

22 czerwca 2018 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

Koleje Dolnośląskie organizują event dla wszystkich miłośników kolei i zapraszają na Dzień Otwarty. W sobotę (30 czerwca) w godzinach 14-17 otworają dla wszystkich swoją halę serwisową przy ul. Pątnowskiej w Legnicy oraz drzwi symulatora jazdy pociągiem typu Impuls 45WE!

Fot. Koleje Dolnośląskie

Podczas specjalnej wystawy taboru kolejowego serwisanci opowiedzą, jak na co dzień wyglądają prace przy utrzymaniu pojazdów. Dowiecie się tam m.in. jaka jest specyfika pojazdu elektrycznego, a jaka spalinowego. Koleje Dolnośląskie opowiedzą gdzie produkowane są te wielkie maszyny, jak się je obsługuje oraz co trzeba zrobić, żeby zostać maszynistą lub konduktorem. Uczestnicy otwartego dnia będę mogli również sami poprowadzić wirtualny pociąg na trasie z Wrocławia do Legnicy.

Dzięki możliowościom jakie daje symulator pojazdu 45WE, każdy będzie mógł poczuć się przez chwilę jak maszynista. Symulator, na którym będą szkolić się osoby z całego kraju, w pełni odwzorowuje realną jazdę wraz z obrazem wyświetlanym na kilku ekranach, odgłosami charakterystycznymi dla pracy pojazdu podczas jazdy oraz czasem rzeczywistego kursu między miastami.

Tego dnia poznacie KD od strony technicznej i polubicie tę kolej jeszcze bardziej. Dla najmłodszych kolejarzy bowiem KD przygotowuje dodatkowe, specjalne atrakcje!

Wszelkie dodatkowe informacje na temat wydarzenia KD będą publikowały tutaj.

PODZIEL SIĘ