PLK modernizują linię 223 na odcinku Czerwonka – Biskupiec Reszelski

PLK modernizują linię 223 na odcinku Czerwonka – Biskupiec Reszelski

26 czerwca 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Więcej pociągów towarowych wyruszy na tory w województwie warmińsko-mazurskim. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 18,6 mln zł zapewnią bezpieczny i sprawny ruch towarów na odcinku Czerwonka – Biskupiec Reszelski, linii 223. Będzie mniejszy ruch towarowy na drogach.

Fot. PKP PLK
Dzięki pracom za 18,6 mln zł zapewniony będzie lepszy przewóz towarów na odcinku Czerwonka – Biskupiec Reszelski oraz na stacji Biskupiec Reszelski. Do sprawnej infrastruktury PLK dołączona będzie nowa bocznica kolejowa fabryki płyt Egger Spółka z o.o.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały (22.06.) porozumienie z firmą Egger Spółka z o.o. w sprawie zapewnienia dobrych warunków dla transportu towarów w województwie warmińsko-mazurskim. Firma Egger Spółka z o.o. zobowiązała się, że wybuduje bocznicę kolejową, czyli nowe tory prowadzące od linii PLK wprost do budowanej fabryki płyt wiórowych w Biskupcu – Kolonii Drugiej. Zapewni to możliwość załadunku i przewozu towarów po torach.

Rewitalizacja ok. 8 km toru na odcinku Czerwonka – Biskupiec Reszelski przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewni sprawny przejazdu pociągów towarowych z prędkością 80 km/h. Zwiększy się efektywność transportu kolejowego jako ekologicznego i konkurencyjnego środka przewozu towarów względem transportu drogowego. Roboty planowane są do przeprowadzenia do końca 2019 roku.

PODZIEL SIĘ