Laude zamawia wagony do przewozu kontenerów

Laude zamawia wagony do przewozu kontenerów

03 lipca 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Laude ogłosiło zapytanie ofertowe na dostawę 80 sztuk wagonów do przewozu kontenerów typu Sgmmns. Operator planuje uruchomić nowe połączenia intermodalne.

Fot. Laude

Wagony, które chce kupić Laude mają być dostosowane do kontenerów 40’ i będą wykorzystywane w transporcie intermodalnym. Laude powiększa swój park taborowy w związku z planami uruchomienia nowych tras w swojej siatce połączeń intermodalnych.

Według specyfikacji zamówienia dostarczone wagony mają być wyposażone w kompozytowe klocki hamulcowe i system hamulcowy S. 20% wagonów musi być wyposażonych w hamulec ręczny obsługiwany z poziomu toru. Wagony muszą też posiadać zawór rozrządczy, i samoczynny nastawiacz skoku tłoka zgodne z normą UIC. Maksymalna masa netto wagonu 15 ton +/- 3%, z zastrzeżeniem jednak, że wagon może być użytkowany tylko z załadowanymi kontenerami, aby jego masa wynosiła min. 16 ton.

Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 5 mln euro netto.

To kolejne postępowanie na wyłonienie dostawcy wagonów ogłoszone przez Laude w tym roku. Poprzednie, również na dostawę 80 wagonów zostało unieważnione.

PODZIEL SIĘ