Koleje Dolnośląskie: modernizacja przejazdu i prace torowe - zmiany w komunikacji (9-15 lipca)

Koleje Dolnośląskie: modernizacja przejazdu i prace torowe - zmiany w komunikacji (9-15 lipca)

05 lipca 2018 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

W poniedziałek, 9 lipca, rozpocznie się modernizacja przejazdu kolejowego pomiędzy Strzegomiem i Goczałkowem oraz prace torowe pomiędzy Rogoźnicą i Jaworem. W związku z tym za pociągi linii D5 na odcinku Strzegom - Jawor uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Prace potrwają do piątku, 13 lipca.

Fot. umwd.dolnyslask.pl

W wyniku zmian na linii D5, wtórnie ulegną zmianie również godziny odjazdów pociągów linii D16 oraz jednego pociągu linii D15 (wyruszającego z Kudowy-Zdroju o godzinie 11:40).

Również w poniedziałek rozpoczną się prace przy modernizacji przejazdu pomiędzy Boreczkiem i Strzelinem. Ponieważ roboty wystąpią na dwutorowym fragmencie trasy, w tym przypadku nie było konieczne wprowadzanie komunikacji zastępczej - ze względu jednak na prowadzenie ruchu najpierw jednym a potem drugim torem, zmiany w rozkładzie linii D9 nastąpią dwukrotnie: w poniedziałek i środę. Prace zakończą się w piątek, 13 lipca.

Ostatnią zmianą, jaka nastąpi w poniedziałek, będzie drobna korekta pociągu linii D1 z Wrocławia Głównego (19:01) do Legnicy (20:00). W poniedziałek po raz ostatni pociąg ten będzie od Wrocławia Leśnicy jechał pięć minut później.

We wtorek, 10 lipca oraz w sobotę, 14 lipca, nastąpią duże zmiany wynikające z uruchamiania nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Świebodzice. W związku z tym duże zmiany nastąpią w rozkładach jazdy linii D6 i D28.

Ponadto, od soboty 14 lipca, pociąg linii D99 (Pociąg do Kultury) z Berlina do Wrocławia (przyjazd 12:41) nie będzie już musiał oczekiwać na stacji Wrocław Nowy Dwór, dzięki czemu dojedzie do stacji docelowej 10 minut wcześniej.