W trzecim kwartale PLK ogłoszą nowy przetarg na SDIP

W trzecim kwartale PLK ogłoszą nowy przetarg na SDIP

10 lipca 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Warszawa Zachodnia po przebudowie będzie jednym z dworców, na których zainstalowany będzie System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. PLK ogłosi w III kwartale nowy przetarg na SDIP.

Fot. PKP PLK

– System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej będzie systemem zintegrowanym obejmującym wiele dworców. W tej chwili korygujemy zakres rzeczowy projektu. Pamiętajmy, że jest to dość skomplikowany system wprowadzany w unikatowej formule. W III kwartale ogłosimy przetarg na tę inwestycję – zapowiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK.

Poprzedni przetarg na SDIP został unieważniony w lutym, gdyż PKP PLK nie były w stanie określić, kiedy będą dysponować funkcjonującą siecią WAN. Informacja pasażerska to nie jedyne udogodnienie, jakie zarządca infrastruktury zamierza wprowadzić na Dworcu Zachodnim. Po przebudowie stacja ta ma się stać wygodniejsza dla różnych grup podróżnych.

– Spółka PKP PLK jako jedna z pierwszych przystąpiła do programu Dostępność Plus. Jesteśmy jednym z pierwszych sygnatariuszy porozumienia podpisanego 2 miesiące temu i w tym programie już uczestniczymy. Przy wszystkich nowych projektach, które realizujemy uwzględniamy potrzeby osób o graniczonych możliwościach poruszania się – zapewnił prezes PKP PLK.

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia to jedna z największych inwestycji kolejowych w stolicy. Po modernizacji perony będą przykryte zadaszeniem. PLK planują też poszerzyć przejście pod torami i zamontować windy oraz podjazdy dla osób z niepełno sprawnościami.

– Przewidujemy że przebudowa Dworca Zachodniego skończy się w 2023 r. Pasażerowie korzystający z pociągów uzyskają dodatkowy peron oraz łatwiejszą dostępność do kas, peronów i punktów usługowych. Pojawi się też możliwość przesiadki na tramwaj – powiedział Ireneusz Merchel.

PODZIEL SIĘ