PKP Intercity planuje utrzymać połączenia na linii nr 30

PKP Intercity planuje utrzymać połączenia na linii nr 30

11 lipca 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity utrzyma kursowanie pociągów na linii nr 30 po przywróceniu połączeń Warszawa – Lublin na remontowanej obecnie linii nr 7. Po modernizacji linii Lubelszczyzna ma zyskać więcej połączeń dalekobieżnych.

Fot. Phil Richards Wikimedia Commons

Po zakończeniu prac na linii nr 7 Warszawa – Lublin oraz na linii nr 68 Lublin – Stalowa Wola Rozwadów PKP Intercity planuje utrzymać kursowanie pociągów na linii nr 30, która obecnie wykorzystywana jest jako trasa objazdowa dla pociągów w relacji Warszawa – Lublin. To dobra wiadomość dla miejscowości takich jak Parczew, czy Radzyń Podlaski, gdzie połączenia kolejowe przywrócono w czerwcu ubiegłego roku po 17-letniej przerwie. Rozważane jest także wprowadzenie bezpośredniego połączenia stolicy z Hrubieszowem i Zamościem.

– Mając na uwadze trudności komunikacyjne, na jakie napotykają mieszkańcy woj. lubelskiego, rozważane jest uruchomienie w rozkładzie jazdy 2018/2019 nowego połączenia zapewniającego bezpośrednią komunikację mieszkańcom powiatu hrubieszowskiego, zamojskiego i krasnostawskiego z Lublinem, Warszawą, Bydgoszczą i Szczecinem – poinformował Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury w odpowiedzi na interpelację poselską.

Po oddaniu linii nr 7 do eksploatacji po zakończeniu remontu PKP Intercity planują na trasie Lublin - Dęblin - Warszawa wprowadzić cogodzinny cykl kursowania pociągów, oferując na tej trasie 15 par pociągów. Z kolei na linii nr 68 między Lublinem a Kraśnikiem i Stalową Wolą planowane jest uruchomienie 4 par pociągów dalekobieżnych. PKP Intercity planuje także zapewnienie obsługi linii nr 7 na odcinku Lublin - Chełm 3 parami połączeń.

Modernizacja Linii nr 7 jest jednym z największych kontraktów kolejowych realizowanych w Polsce - wartość inwestycji PKP PLK przekracza 3 mld zł. Docelowo prędkość pociągów pasażerskich na tej magistrali wynosić ma 160 km/h.

PODZIEL SIĘ