Siemens podpisał z 40-tym klientem umowę na lokomotywę Vectron

Siemens podpisał z 40-tym klientem umowę na lokomotywę Vectron

12 lipca 2018 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Grupa Rath oraz Siemens Mobility podpisały kontrakt na dostawę trzech wielosystemowych lokomotyw Vectron MS. Lokomotywy będą ciągnęły pociągi towarowe w Austrii, Czechach, Niemczech, na Węgrzech, Niderlandach, Polsce i Słowacji. Pierwsza lokomotywa zostanie dostarczona w grudniu 2018 roku. Lokomotywy zostaną zbudowane w fabryce Siemensa w Munich-Allach. Dzięki temu zamówieniu, RTB Cargo, transportowa firma wchodząca w skład grupy Rath wejdzie po raz pierwszy w posiadanie własnej wielosystemowej floty.

Fot. Siemens

•           Grupa Rath to czterdziesty klient kupujący lokomotywy Vectron

•           Zamówienie na trzy lokomotywy Vectron MS

•           Dostawy rozpoczną się w grudniu 2018 roku
 

- Grupa Rath jest czterdziestym klientem podpisującym kontrakt na naszego Vectrona. Duża popularność tej lokomotywy potwierdza wysoką jakość i niezawodność naszych pojazdów w całej Europie - powiedziała Sabrina Soussan, szefowa w Siemens Mobility Division.

Lokomotywy przygotowywane dla grupy Rath charakteryzują się maksymalną mocą wyjściową 6.400 KW i maksymalną prędkością 160 km/h. Vectron MS działa w systemie sieci prądu zmiennego 15 kV / 16.7 Hz, 25 kV / 50 Hz oraz 1.5 kV i 3 kV napięcia stałego DC i jest wyposażona w krajowy system kontroli pociągu oraz w europejski system kontroli pociągu (ETCS).

W ciągu kilku lat Siemens sprzedał już 724 lokomotyw Vectron dla 40 klientów z 15 krajów. Flota lokomotyw przejechała już ponad 130 milionów kilometrów. W Polsce lokomotywy Vectron są operowane przez PKP Cargo, DB Cargo Polska. W lutym br. zostały zakupione także przez polski pool taborowy Industrial Division.

PODZIEL SIĘ