KD rozpisały przetarg na 11 pojazdów z opcją na 20 dodatkowych

KD rozpisały przetarg na 11 pojazdów z opcją na 20 dodatkowych

18 lipca 2018 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

Zgodnie z zapowiedziami dolnośląskim przewoźnik rozpoczął procedurę przetargową na dostawę nowego taboru. Przedmiotem zamówienia jest pięć czteroczłonowych EZT z możliwością skorzystania z prawa domówienia kolejnych 20, oraz sześć trójczłonowych SZT.

Fot. Mariusz Rzekęć

O planach zakupu nowych pojazdów przez Koleje Dolnośląskie informowaliśmy pod koniec maja. Aktualnie ukazało się ogłoszenie przetargowe przewoźnika. Samorządowa spółka podzieliła zamówienie na dwie części. Pierwsza dotyczy pięciu pojazdów elektrycznych z opcją na 20 dodatkowych – w razie zagwarantowania dofinansowania na ich zakup. Wartość zamówienia (bez VAT) to w sumie 400 mln zł.

Dostawca taboru będzie miał 13 miesięcy na jego dostarczenie. KD powiadomią zwycięzcę przetargu o skorzystaniu z opcji na 20 dodatkowych EZT do 27 września 2019 r. W razie domówienia 20 pojazdów, producent będzie musiał dostarczyć je na Dolny Śląsk do końca 2021 r.

Druga cześć zamówienia dotyczy sześciu pojazdów spalinowych. Szacunkowa wartość zamówienia to 90 mln zł (bez VAT). Dostawy szynobusów mają być zakończone w terminie 39 miesięcy.

Zakup taboru zostanie dofinansowany środkami z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

PODZIEL SIĘ