Koleje Dolnośląskie rozpoczynają współpracę z Zamkiem Książ

Koleje Dolnośląskie rozpoczynają współpracę z Zamkiem Książ

01 sierpnia 2018 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

W środę (1 sierpnia) została oficjalnie rozpoczęta współpraca pomiędzy Zamkiem Książ,a Kolejami Dolnośląskimi. Dzięki temu podróżni chcący zwiedzić zamek będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty.

Fot. Jar.ciurus Wikimedia Commons

Współpraca tych dwóch podmiotów niesie ze sobą wiele korzyści, szczególnie dla turystów i osób, które planują odwiedziny wałbrzyskiego zamku. Od 1 sierpnia dostępna jest specjalna oferta dla podróżujących pociągami KD i posiadających bilety wstępu do Zamku Książ.

– Dzisiejsze wydarzenie jest naturalną konsekwencją dotychczasowej działalności miasta oraz ośrodków aglomeracji wałbrzyskiej. Od wielu lat wspieramy transport publiczny oraz rozwiązania proekologiczne. Zależy nam na świadomym i zrównoważonym rozwoju gospodarczym, ekonomicznym, ale i turystycznym Dolnego Śląska. Ważnym tego aspektem są podróże pociągiem, które stały się dzisiaj nie tylko modne, ale wręcz obowiązkowe w Europie. Po naszym województwie można podróżować do wielu niezwykłych lokalizacji, jakimi jest np. Walim, Jedlina, Kamienna Góra. Już dzisiaj Koleje Dolnośląskie mogą się pochwalić największym wzrostem liczby pasażerów spośród linii samorządowych. Wałbrzych w tej współpracy partycypuje i będzie wciąż partycypować – zadeklarował Roman Szełemej, prezydent Miasta Wałbrzych.

Wszyscy, którzy zdecydują się zwiedzić Zamek Książ, będą mogli skorzystać z aż 30% zniżki na przejazd pociągami Kolei Dolnośląskich. Podróżny będzie musiał zakupić bilet „Tami z powrotem” do stacji Wałbrzych Szczawienko i poinformować obsługę pociągu, że celem jest właśnie Zamek Książ (w drodze powrotnej należy zachować ze sobą bilet do zamku).

Współpraca KD i zamku dotyczy również wydarzeń specjalnych. Podczas Festiwalu Tajemnic, czy Festiwalu Kwiatów i Sztuki zniżka wyniesie 50%. - Dzisiaj łączymy dwa potencjały Zamku Książ  i Kolei Dolnośląskich. Chcemy żeby podróżni przemieszczali się nie tylko w celach biznesowych, pomiędzy pracą i szkołą, ale również w turystycznych, poznając piękno ziemi wałbrzyskiej.  To nie tylko zamek, ale i Stara Kopalnia oraz wiele innych atrakcji. Dzięki stworzonej przez nas ofercie na trasie Wrocław – Wałbrzych i z powrotem oszczędność może wynieść nawet 10 zł. Z myślą o naszych pasażerach będziemy nie tylko wspierać turystykę kolejową, ale i dalej ją rozwijać – kontynuował Cezary Pacamaj, wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł UTK opublikował raport o kolei pasażerskiej w 2017 r. UTK opublikował raport o kolei pasażerskiej w 2017 r.
Następny artykuł Branża kolejowa wspólpracuje z uczelniami przy szkoleniu kadr Branża kolejowa wspólpracuje z uczelniami przy szkoleniu kadr