W poniedziałek przed dworcem w Gdańsku będzie można oddać krew

W poniedziałek przed dworcem w Gdańsku będzie można oddać krew

04 sierpnia 2018 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższy poniedziałek (6 sierpnia) przed kolejnym dworcem PKP będzie można oddać krew. Tym razem krwiobus zawita do Gdańska.

Fot. PKP SA

To już druga odsłona akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie”, którą wspierają spółki Grupy PKP, Fundacja Grupy PKP, a także Narodowe Centrum Krwi, Niezależne Zrzeszenie Studentów, spółka Polonus i Krajowa Rada Kolejarskich Klubów HDK PCK. Akcja objęta jest patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia.

„Kolej na Ciebie – uratuj życie!” ma na celu promowanie honorowego krwiodawstwa, a także zwiększenie świadomości w zakresie ochrony zdrowia i propagowanie dobrych wzorców i postaw społecznych.

Kto może oddać krew?

Osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Na oddanie krwi należy przyjść wypoczętym i zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy większości suplementów diety i środków antykoncepcyjnych). Najlepiej zjeść lekkostrawny, niskotłuszczowy posiłek, wypić około 2 litrów płynów (ważne, żeby zrobić to w ciągu 24 godzin przed pobraniem). Wskazane jest także ograniczenie palenia papierosów i nie picie alkoholu, dotyczy to również dnia poprzedzającego oddanie krwi.

6 sierpnia br. mobilny punkt pobierania krwi będzie czekał na chętnych przed wejściem głównym na dworzec Gdańsk Główny (od strony ulicy Podwale Grodzkie 2) w godzinach 10:00-15:00.