WKD zachęca do wożenia roweru w pociągach

WKD zachęca do wożenia roweru w pociągach

14 sierpnia 2018 | Źródło: WKD
PODZIEL SIĘ

Od maja w weekendy i święta pasażer posiadający bilet na przejazd pociągiem WKD, może przewieźć w nim jeden rower, bez konieczności zakupu osobnego biletu, o ile rower jest „łatwy do przemieszczania oraz nie zakłóca świadczenia danej usługi kolejowej dla innych pasażerów”. Zachętą do skorzystania z oferty ma być mapa tras dla cyklistów.

Fot. Tomasz Zajkowski

– Wprowadzając możliwość nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom i zgłaszanym przez podróżnych postulatom. Dzięki temu rozwiązaniu staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami. Chcemy ponadto zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, ułatwiając przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, przez które przebiega linia „Wukadki” – tłumaczy Michał Panfil, prezes Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Zachętą do skorzystania z rowerowej oferty WKD ma być mapa tras rowerowych znajdujących się w pobliżu linii WKD, na której zaznaczono również szereg obiektów o znaczeniu turystyczno-krajoznawczym i kulturalnym. Mapa zatytułowana „Rowerem przez Mazowsze z Warszawską Koleją Dojazdową” została opracowana we współpracy z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną, do której spółka WKD przystąpiła z początkiem czerwca br.

– Wielu pasażerów – rowerzystów nie ma wystarczającej wiedzy na temat tras rowerowych, jakie znajdują się w naszym regionie. Przygotowana mapa tras rowerowych zachęci podróżnych do odkrywania piękna Mazowsza oraz przybliży ciekawe miejsca położone w niedalekiej odległości od linii WKD. Niewątpliwie pomoże także zmotywować pasażerów do aktywnego spędzania czasu wolnego z rodziną. Celem podjętej współpracy jest szeroko pojęte wspieranie rozwoju turystyki na Mazowszu - poprzez promowanie walorów, atrakcji i produktów turystycznych szczególnie na obszarze jego południowo-zachodniej części – komentuje Dorota Zbińkowska, dyrektor MROT.

Nowa mapa jest dostępna nieodpłatnie we wszystkich kasach biletowych WKD. Została też wyłożona w pociągach WKD. Kasy biletowe będą wydawać mapy nie później niż do końca sierpnia br. lub do wyczerpania zapasów.

WKD przypomina, że przewóz roweru w taborze WKD powinien odbywać się w miejscu do tego wyznaczonym, a w przypadku wyczerpania tego typu miejsc – w innym miejscu, w sposób nie utrudniający podróżowania innym pasażerom. W szczególności rower nie może utrudniać przejścia, ani narażać na szkodę osób i mienia innych pasażerów oraz nie może zagrażać bezpieczeństwu ruchu. Odpowiedzialność za wszelkie szkody związane z przewożeniem roweru ponosi podróżny.

PODZIEL SIĘ