Ceramiczny Express – pociąg specjalny Kolei Dolnośląskich

Ceramiczny Express – pociąg specjalny Kolei Dolnośląskich

14 sierpnia 2018 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

24. Bolesławieckie Święto Ceramiki odbędzie się w dniach 15-19 sierpnia. Koleje Dolnośląskie są partnerem tego wydarzenia. W sobotę 18 sierpnia regionalny przewoźnik organizuje  przejazd specjalny ze stacji Wrocław Główny do  Bolesławca. 

Fot. Koleje Dolnośląskie

Pociąg specjalny odjedzie o godz. 9.00 ze stacji Wrocław Główny i będzie zatrzymywał się na stacjach: Wrocław Muchobór, Nowy dwór, Żerniki, Leśnica oraz w Legnicy. Planowany przyjazd do stacji Bolesławiec o godz. 10.08. Planowany powrót godz. 18.40. Przejazd jest bezpłatny. Obchodzone co roku Święto Ceramiki, to wyraz uznania dla bolesławieckiej tradycji ceramicznej. Podczas wydarzenia organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji. Goście będą mieli możliwość odwiedzić wystawę rzeźb ceramicznych, podziwiać budowę pieca, a także wziąć udział w animacjach ceramicznych, w tym w toczeniu na kołach garncarskich. Wieczorami zaplanowane zostały koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej: Lombard, Poparzeni Kawą Trzy oraz Sound’N’Grace

- Bardzo się cieszę, że zorganizowaliśmy specjalny pociąg Kolei Dolnośląskich na to wydarzenie. Bolesławieckie Święto Ceramiki to wydarzenie niezwykłe, z bogatym programem i wieloma atrakcjami. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic do skorzystania z tego połączenia i udziału w Święcie Ceramiki - mówi Cezary Przybylski, marszałek dolnośląski.

Podczas przejazdu, odbędzie się także zbiórka publiczna na rzecz Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Klekusiowo” w Tomaszowie Bolesławieckim. Działalność ośrodka polega przede wszystkim na leczeniu oraz rehabilitacji poszkodowanych zwierząt, w celu wypuszczenia ich do środowiska naturalnego.

– Koleje Dolnośląskie jako regionalny przewoźnik angażuje  się w ważne wydarzenia organizowane na Dolnym Śląsku. Z myślą o Dolnoślązakach przygotowaliśmy pociąg specjalny, w którym malarki z Artystycznej Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego urozmaicą podróż malując chętne osoby  unikatowymi stemplami służącymi do malowania ceramiki bolesławieckiej. Zachęcam do wspólnej podróży z KD – dodaje Cezary Pacamaj, wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł WKD zachęca do wożenia roweru w pociągach WKD zachęca do wożenia roweru w pociągach
Następny artykuł Osiem zabytkowych pojazdów na XIV Parowozjadzie Osiem zabytkowych pojazdów na XIV Parowozjadzie