Szczegóły wrześniowej korekty rozkładu jazdy KM

Szczegóły wrześniowej korekty rozkładu jazdy KM

16 sierpnia 2018 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich zacznie obowiązywać 2 września i jest związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 20 października.

Fot. Rafał Wilgusiak

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice - kontynuacja remontu

Z uwagi na kontynuację remontu linii 447 organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. Pociągi nie będą zatrzymywać się na odcinku Warszawa Włochy – Milanówek do  23 września i zastąpi je komunikacja autobusowa. Natomiast od 24 września pociągi zatrzymają się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych na ww. odcinku z wyjątkiem Pruszkowa. Na linii pojawi się nowy przystanek - Parzniew - pomiędzy Pruszkowem a Brwinowem.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków - nocne przerwy w ruchu pociągów

Na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna w godz. 0:01 – 4:35 będą prowadzone prace związane z podbiciem torów. Ruch pociągów będzie prowadzony po jednym czynnym torze w dniach:

  • 4 września - 9 września (zamknięty tor nr 1),
  • 13 września - 15 września (zamknięty tor nr 2).

Dodatkowo w związku z naprawą przejazdu kolejowo-drogowego koło przystanku Halinów ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki będzie prowadzony po jednym czynnym torze przez pierwsze dwa weekendy we wrześniu, tzn.:

  • od 7 września godz. 22:10 do 10 września godz. 3:10 (zamknięty tor nr 1),
  • od 14 września godz. 22:20 do 17 września godz. 3:20 (zamknięty tor nr 2).

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz - kontynuacja remontu stacji Łowicz

W związku z  remontem wystąpi  nocna przerwa w ruchu pociągów dla potrzeb modernizacji linii
na odcinku Bednary – Łowicz Główny. W zamian za odwołane pociągi będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto, z uwagi na prace remontowe, od 10 września ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo na odcinku Teresin Niepokalanów – Sochaczew. Część pociągów będzie kursować w skróconej relacji do/z Teresina Niepokalanowa.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia - dalszy remont Rail Baltica

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów - Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

Ponadto do 18 września na odcinku Małkinia – Łochów w poniższych pociągach PKP Intercity honorowane będą ważne bilety KM:

1)       6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec – Białystok codziennie oprócz niedziel (7);

2)       6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny – Białystok w niedziele (7);

3)       4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna – Białystok codziennie;

4)       1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna – Białystok codziennie;

Ww. pociągi będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Od 19 września zmieni się rozkład jazdy i część pociągów rozpoczynających/kończących bieg
na stacji Małkinia zacznie kursować w pełnej relacji bez komunikacji autobusowej.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin - otwarcie szlaku do Garwolina

2 września zostanie otwarty szlak  Pilawa – Garwolin i pociągi będą kursować do stacji Garwolin. Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii na odcinku Garwolin – Dęblin,
a za odwołane pociągi będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R8 Warszawa – Radom – Skarżysko Kamienna - „Radomiak” pojedzie przez Centralna Magistralę Kolejową

W związku z modernizacją linii od 13 września będą występować utrudnienia w ruchu pociągów. Zostanie zamknięty tor nr 2 na szlaku Czachówek Południowy – Warka. Część pociągów będzie odwołana, zaś część będzie kursować w zmienionych godzinach. Pociąg „Radomiak” od 2 września będzie kursował trasą okrężną przez linię 22 Radom – Drzewica i Centralną Magistralę Kolejową (CMK).

Dodatkowo wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów (w godz. 0:40-3:20) na odcinku Dobieszyn – Radom. W związku z tym pierwszy i ostatni pociąg kursujący na tym odcinku zastąpi komunikacja autobusowa.

Linia nr R81 Dęblin – Radom - ZKA między Dęblinem i Bąkowcem

W dalszym ciągu będą występowały utrudnienia związane z modernizacją stacji Dęblin. Ruch pociągów na odcinku Dęblin – Bąkowiec zostanie wstrzymany. Za odwołane pociągi na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R91 Nasielsk – Sierpc

W związku z naprawą torów i rozjazdów na p.o. Proboszczewice Płockie zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Płock Trzepowo - Sierpc od 2 września do 11 września. Za odwołane pociągi
na ww. odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

PODZIEL SIĘ