Tymczasowo więcej pociągów ŁKA z Łodzi Fabrycznej do Koluszek

Tymczasowo więcej pociągów ŁKA z Łodzi Fabrycznej do Koluszek

21 sierpnia 2018 | Źródło: Łódzka Kolej Aglomeracyjna
PODZIEL SIĘ

Miasto Łódź i ŁKA wprowadzają nową ofertę na czas remontu ulicy Rokicińskiej, jednej z największych ulic w Łodzi. Od 2 września mieszkańcy wschodniej części miasta i pobliskich miejscowości takich Bedoń czy Justynów będą mogli szybciej i wygodniej dotrzeć do centrum miasta.

Fot. ŁKA

Łódzka Kolej Aglomeracyjna we współpracy z Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi uruchomi 10 dodatkowych pociągów na trasie Łódź Fabryczna – Koluszki. Rozszerzona zostanie także oferta biletów miesięcznych strefowych ŁKA. Dzięki temu pasażerowie zaoszczędzą do 112 złotych. Nowości związane są z remontem ulicy Rokicińskiej i mają zachęcić mieszkańców do tego, aby zamiast stać w korkach wybrali pociąg.

Uruchomienie dodatkowych 10 pociągów na trasie Łódź Fabryczna – Koluszki zostało w części do Łodzi Andrzejowa sfinansowane przez Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi. Z uwagi na kwestie techniczne pociągi będą kończyć swój bieg w Koluszkach.

Kolejne 4 pociągi na zlecenie ZDIT będą kursowały w relacji Łódź Fabryczna – Łódź Widzew. Odjazdy z Łodzi Fabrycznej zaplanowano o godzinach: 7:48, 9:16, 15:13, 16:10, 17:13, 17:37, 19:27, natomiast z Łodzi Andrzejowa o godzinie 8.49, 16.42, 17.19, 18.19, 19.01 i z Łodzi Widzewa do Łodzi Fabrycznej o 7.18 i 14.53.

Poza pociągami dla ZDiT Łódzka Kolej Aglomeracyjna od 2 września w dni robocze uruchamiać będzie 20 pociągów w kierunku Koluszek i Skierniewic. Łącznie więc na trasie tej kursować będzie 30 pociągów.

Kolejną nowością jest rozszerzenie zakresu obowiązywania biletów miesięcznych strefowychŁKA. Zyskają na niej szczególnie mieszkańcy korzystający z przystanków Bedoń i Justynów. Koszt miesięczny nowego normalnego biletu to 108 zł. Obejmuje on zarówno pociągi ŁKA jak i komunikację miejską na terenie miasta Łodzi i gminy Andrespol. Obecnie za taki bilet (WBA) pasażerowie płacą 220 zł.

PODZIEL SIĘ