Bummelzug - pociągiem na powitanie jesieni 2018

Bummelzug - pociągiem na powitanie jesieni 2018

27 sierpnia 2018 | Źródło: Trip Travel Polska
PODZIEL SIĘ

Trip Travel Polska uruchomi 4 października specjalny, zabytkowy skład z Wolsztyna, prowadzony lokomotywą SP42. W ciągu trzech dni pociąg pokona kilka tras po nieczynnych już dla stałego ruchu pasażerskiego liniach kolejowych.

Fot. Trip Travel Polska

Numer boczny lokomotywy SP42 jest na razie nieznany. Wagonami w składzie będzie tabor z lat 70. kursujący w pociągach TurKolu.

Pierwszego dnia imprezy czyli 4 października pociąg „Noteć" pojedzie w relacji Wolsztyn - Nakło nad Notecią przez Leszno, Krotoszyn, Wrześnię, Gniezno, Damasławek i Kcynię. W Nakle będzie możliwość odbycia dwugodzinnego rejsu po Noteci.

Drugi dzień to trasa Nakło nad Notecią - Chojnice pociągiem „Krajan" z postojem w Sępólnie Krajeńskim gdzie podróżni będą mogli zwiedzić miasto, a w nim m.in. Okręgowe Muzeum PRL. Dla mieszkańców Sępólna organizatorzy przygotowali przejazd pociągiem „Sepolanin" do Chojnic i z powrotem. W Chojnicach pasażerowie obu pociągów zaproszeni będą do odwiedzenia Izby Muzealnej Tradycji Kolejowych prowadzonej przez Chojnickie Stowarzyszenie Miłośników Kolei. Pociąg „Krajan" zostanie w Chojnicach przywitany przez Kapelę Kaszubską.

Trzeciego dnia Trip Travel Polska również uruchomi dwa pociągi: „Powiśle" relacji Chojnice - Łódź Kaliska przez Grudziądz, Brodnicę, Rypin, Sierpc, Plock i Kutno, oraz pociąg „Mroga" relacji Łódź Kaliska - Koluszki przez Łódź Olechów Zachód.

Podczas podróży fotostopy będą organizowane wyłącznie na stacjach zatrzymania wykazanych w rozkładach jazdy na plakacie.

Rozkład może ulec zmianie,  ponieważ jest stopniowo zatwierdzany przez PKP PLK.

PODZIEL SIĘ