Więcej pociągów regionalnych na Podkarpaciu

Więcej pociągów regionalnych na Podkarpaciu

28 sierpnia 2018 | Źródło: PolRegio
PODZIEL SIĘ

Od 2 września zmienia się rozkład jazdy pociągów. Podkarpanie zyska dodatkowe połączenia realizowane przez PolRegio. Wraca m.in. "Bieszczadzki Żaczek".

Fot. Lowdown Wikimedia Commons

Najistotniejsze zmiany będą dotyczyć południowej części województwa podkarpackiego, gdzie na liniach 106/108/107 na wniosek Organizatora Przewozów – Samorządu Podkarpacia, Przewozy Regionalne rozszerzają ofertę przewozową.

Wzrośnie ilość połączeń autobusami szynowymi na liniach 106/108/107 rozkład jazdy będzie dostosowany do potrzeb uczniów/studentów i osób dojeżdżających do pracy. Oferta zostanie zwiększona o dodatkowe 12 par pociągów w następujący sposób:

  • dodatkowe cztery pary pociągów w relacji Rzezów – Jasło – Rzeszów (linia 106);
  • dodatkowe cztery pary pociągów w relacji Jasło – Sanok – Zagórz – Jasło (linia 108);
  • dodatkowa para pociągów w relacji Sanok – Zagórz – Sanok (linia 108);
  • dodatkowe trzy pary pociągów w relacji Sanok – Zagórz – Komańcza – Sanok (linia 108/107).

Już 2 września w swój ostatni w tym roku kurs wyruszy wakacyjny „Wojak Szwejk” z Rzeszowa na Słowację (Medzilaborce) oraz pociąg do Zamościa. Będzie to ostatnia szansa aby udać się w te piękne trasy pociągami PolRegio w bieżącym rozkładzie jazdy.

Od 30 września na trasę wraca weekendowy pociąg „Bieszczadzki Żaczek” kursujący do Komańczy, oraz weekendowe połączenie z Rzeszowa do Gorlic. Piątkowy pociąg po przyjechaniu do Gorlic uda się w drogę powrotną do Jasła oraz, po krótkim postoju wyruszy do Zagórza. Umożliwi to podróżującym z Krakowa przesiadkę na stacji Gorlice Zagórzany do pociągu PolRegio i kontynuowanie podróży dalej w kierunku Zagórza.

Na linii 106 funkcjonują już wszystkie nowe przystanki osobowe tj. Zaborów Błonia, Markuszowa oraz Jasło Fabryczne, na których zatrzymują się pociągi PolRegio.

Znacząca zmiana dotyczy także linii 68 gdzie zostaną zaprowadzone w dni robocze cztery nowe połączenia pociągami PolRegio na odcinku Stalowa Wola Rozwadów – Rudnik nad Sanem. Co więcej wszystkie pociągi w relacji Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów będą kursowały codziennie.

W związku z pracami modernizacyjnymi na linii 68 i całodobowym zamknięciem torowym od 
3 do 20 września zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Przeworsk – Grodzisko Dolne dla wszystkich pociągów w relacji Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów.

PODZIEL SIĘ