Zmiany w rozkładzie jazdy na Podlasiu

Zmiany w rozkładzie jazdy na Podlasiu

29 sierpnia 2018 | Źródło: PolRegio
PODZIEL SIĘ

W niedzielę, 2 września 2018 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów Regio kursujących na terenie województwa podlaskiego. Zbliżająca się korekta rozkładu jazdy spowodowana jest pracami modernizacyjnymi  linii kolejowych. Dwie trasy z zastępczą komunikacją autobusową.

Fot. Phil Richards Wikimedia Commons

Zbliżająca się zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła wszystkich tras w naszym województwie, po których kursują pociągi Przewozów Regionalnych, właściciela marki PolRegio. Jest ona związana z trwającymi pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych zarówno w naszym regionie,  jak i w głębi kraju.

Największe zmiany czekają pasażerów podróżujących na trasie z Hajnówki do Czeremchy i Siedlec, gdzie Zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe), na odcinku Hajnówka - Czeremcha będzie prowadził modernizację linii kolejowej. 

W celu wykonania prac zostanie odwołane kursowanie wszystkich pociągów w relacji Hajnówka – Czeremcha – Hajnówka oraz porannego pociągu do Hajnówki odjeżdżającego z Siedlec o godz. 8:26 (teraz o 8:31) i pociągu do Siedlec, odjeżdżającego z Hajnówki o godz. 14:49 (teraz o 15:01). Za odwołane pociągi na odcinku Hajnówka – Czeremcha będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej. Na odcinku Czeremcha – Siedlce pociągi będą kursowały i na stacji Czeremcha pasażerowie podróżujący do/z Siedlec będą zmieniać środek transportu. Natomiast poranny pociąg do Siedlec, odjeżdżający z Hajnówki od 2 września o godz. 5:19 oraz popołudniowy pociąg do Hajnówki, odjeżdżający z Siedlec o godz. 17:48, będą kursowały w całej relacji. Informujemy, że autobusy komunikacji zastępczej nie będą obsługiwały wszystkich przystanków kolejowych położonych na odcinku Hajnówka - Czeremcha. Np. przystanek Witowo zostanie przeniesiony do miejscowości Długi Bród, a w Dobrowodzie autobus będzie się zatrzymywał na tymczasowym przystanku.

Komunikacja zastępcza zostanie również wprowadzona na trzy tygodnie, od poniedziałku  3 września do 24 września, na trasie Białystok – Czeremcha, gdzie Zarządca infrastruktury wykona prace utrzymaniowo-naprawcze na całej trasie. W tych dniach, z powodu trudności z dojazdem autobusu komunikacji zastępczej, nie będzie obsługiwany przystanek kolejowy w Podbielu, a zamiast w Gregorowcach autobus będzie się zatrzymywał w miejscowości Malinniki. Również w Zimnochach, Rajsku, Lewkach, Suchowolcach i Kleszczelach nie będą obsługiwane przystanki kolejowe, a autobusy będą się zatrzymywały na przystankach PKS w tych miejscowościach. Od 25 września planowany jest powrót pociągów, jednak godziny ich kursowania zmienią się, dlatego prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładu przed podróżą.    

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

PODZIEL SIĘ