Rusza modernizacja przystanku Morąg Kolonia

Rusza modernizacja przystanku Morąg Kolonia

11 września 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizują stację Morąg i przystanek Morąg Kolonia. Wartość prac wyniesie ok. 3,7 mln zł. W województwie warmińsko-mazurskim planowane są modernizacje przystanków w sumie 37 lokalizacjach, m.in. w Olsztynku, Nidzicy, Piszu i Olsztynie.

Fot. PKP PLK

Na przystanku Morąg Kolonia powstanie wyższy niż dotąd peron, wyposażony w w antypoślizgową nawierzchnię. Zamontowane zostaną ławki, wiaty, gabloty informacyjne i zegary. Powstaną też nowe urządzenia głosowe, monitoring i oświetlenie.

Zaplanowana jest jeszcze w tym roku przebudowa stacji Morąg. To ważna stacja kolejowa na trasie łączącej Olsztyn z Elblągiem. Pociągi jadą tędy do Trójmiasta. Pasażerowie skorzystają z nowych peronów wyposażonych w wiaty, ławki i gabloty informacyjne. Przebudowane zostanie  przejście w poziomie szyn, z którego będą dojścia na perony. Powstaną ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących ze specjalną wypukłą fakturą. Nowe pochylnie ułatwią osobom o ograniczonej mobilności wejście na perony. Na stacji będą mogły zatrzymywać się dłuższe składy, gdyż perony zostaną rozbudowane do długości 300 m.

Zakończenie prac na przystanku Morąg Kolonia planowane jest w grudniu. Prace wykona MCB Centrum Budowlane z Morąga. W tym roku planowane są również pierwsze prace na peronach na stacji Morąg. Wartość wszystkich prac to ok. 3,7 mln zł.

Dzięki już realizowanym inwestycjom za ok. 640 mln zł z Krajowego Programu Kolejowego w województwie warmińsko-mazurskim przebudowane zostaną perony w 37 lokalizacjach, m.in. w Olsztynku, Nidzicy, Piszu, Olsztynie Zachodnim, Starych Jabłonkach, Gągławkach, Stawigudzie, Samborowie i Rucianem-Nidzie. Powstaną trzy nowe przystanki o roboczych nazwach Pisz Wschód, Olsztyn Śródmieście i Olsztyn Dajtki.

Łącznie na inwestycje na Warmii i Mazurach w ramach Krajowego Programu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą ok. 1,5 mld zł.

PODZIEL SIĘ