PKP Telkol z własnym sztandarem na 100-lecie Niepodległości

PKP Telkol z własnym sztandarem na 100-lecie Niepodległości

11 września 2018 | Źródło: PKP Telkol
PODZIEL SIĘ

8 września w krakowskich Łagiewnikach odbyła się 16.  Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Podczas tego wydarzenia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia poświęcony został sztandar spółki PKP Telkol.

Fot. PKP Telkol

Polscy kolejarze od pierwszych dni niepodległości, od roku 1918, jednoczyli się pod kolejarskimi sztandarami. Teraz ten zaszczyt spotkał nowy podmiot z Grupy PKP, specjalizujący się w utrzymaniu dworców i przystanków kolejowych.

Symbolika sztandaru PKP Telkol wyraża wartości do jakich odwołuje się spółka. Awers zdobi, obok nazwy, Kolejarski Orzeł i napis „Łączność Kolejowa”. Wskazuje on na rodzaj pełnionej przez pracowników PKP Telkol służby. Poniżej dwie daty 1918 - 2018, wskazują na stuletnią tradycję polskiego kolejnictwa, na której opiera się PKP Telkol.

Na rewersie umieszczony jest wizerunek Archanioła Gabriela - patrona telegrafu, telefonu, radia oraz pracowników łączności. Gabriel należy do trójki Archaniołów, którym Bóg powierzył specjalne misje wobec ludzi. Misją tego Archanioła było przekazywanie ludziom informacji od Boga. Dlatego w wypisanym na rewersie wezwaniu prosimy: "Święty Gabrielu Archaniele Wspieraj Nas" - w naszej misji zapewnienia przekazu informacji, tak niezbędnego do zapewnienia bezpiecznego ruchu pociągów.