Rusza konkurs na Dworzec Roku

Rusza konkurs na Dworzec Roku

12 września 2018 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

Celem inicjatywy „Dworzec Roku” - organizowanej przez Fundację ProKolej i Fundację Grupy PKP - jest udowodnienie, że polska kolej jest otwarta na opinie pasażerów i chce dokładnie poznać ich zdanie. Do 3 października fundacje czekają na propozycje naciekawszych obiektów obsługujących podróżnych.
 

Fot. PKP S.A.

PKP S.A. zarządza ponad 2 tysiącami dworców kolejowych. Wiele z nich to prawdziwe perełki architektoniczne i wizytówki miast. Kolejowa spółka poprzez szeroki program modernizacyjny przywraca im dawną świetność, przystosowując je jednocześnie do współczesnych wymagań podróżnych. W ramach prowadzonych obecnie inwestycji powstają także zupełnie nowe obiekty.

Zgłoszenia w ramach konkursu "Dworzec Roku" mogą przesyłać nie tylko podróżni korzystający z dworców, ale również przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych czy turystycznych oraz pracownicy i sympatycy kolei.

Aby oddać głos w konkursie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na tej stronie: http://dworzecroku.pl/zgloszenie/.

Organizatorzy konkursu zachęcają do umieszczania opisów dworca zasługującego na wyróżnienie – wskazanie jego atutów, bądź tego, co należałoby jeszcze w nim usprawnić. Autorzy najciekawszych zgłoszeń zostaną nagrodzeni.

Terminy:

  • 12 września – początek nadsyłania zgłoszeń,
  • 3 października – ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń,
  • październik – weryfikacja zgłoszeń, wybór dworców do szczegółowej oceny, audyty,
  • 31 października – przedstawienie listy nominacji do nagrody jury i nagrody publiczności,
  • listopad – głosowanie internetowe w plebiscycie publiczności i obrady jury konkursowego,
  • grudzień – ogłoszenie wyników.
PODZIEL SIĘ