EFRR dofinansuje remont linii do Sandomierza

EFRR dofinansuje remont linii do Sandomierza

14 września 2018 | Źródło: Komisja Europejska
PODZIEL SIĘ

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego inwestuje 84,1 mln euro w modernizację linii kolejowej nr 25 z Łodzi do Dębicy w południowo-wschodniej części kraju. Sekcja, w której realizowane będą prace, to odcinek o długości 100 km, łączący Skarżysko-Kamienną z Sandomierzem w województwie świętokrzyskim. 

Fot. WM4034 Wikimedia Commons

- Ten finansowany przez UE projekt umożliwi szybszy transport ładunków, a to z kolei nowe możliwości gospodarcze. Ponadto, pasażerowie skorzystają na skróceniu trasy - skomentowała komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu.

Projekt obejmuje również remont odcinka kolejowego między Ostrowcem Świętokrzyskim a Sandomierzem, gdzie wznowiony zostanie regularny przewóz pasażerów. Dzięki remontowi stacji w Skarżysku-Kamiennej i 22 przystanków na tej linii mieszkańcy skorzystają z bardziej nowoczesnego, bezpiecznego i łatwiejszego dostępu do sieci przewozu pasażerów. Projekt ten, który znajduje się w kompleksowym korytarzu transeuropejskiej sieci transportowej, ma zostać zakończony w 2020 r. 

Efektem modernizacji prawie 100 km linii Skarżysko-Kamienna – Sandomierz będą dobre warunki do przywrócenia regularnego ruchu pasażerskiego z Ostrowca Świętokrzyskiego do Sandomierza. Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością 120 km/h, a towarowe 80 km/h, co skróci czas przejazdu. 

 

PODZIEL SIĘ