Nowy rozjazd Track Tec na targach InnoTrans 2018

Nowy rozjazd Track Tec na targach InnoTrans 2018

17 września 2018 | Źródło: Track Tec
PODZIEL SIĘ

Grupa Track Tec po raz kolejny zaprezentuje swoją ofertę podczas berlińskich targach kolejowych. Oprócz stoiska targowego na ekspozycji zewnętrznej firma zademonstruje nowy, tzw. Inteligentny Rozjazd Track Tec, który aktualnie przechodzi testy na CMK.

Fot. Track Tec

Track Tec zaprasza na swoje stoisko w Hali 26 (m. 242). Na zewnątrz będzie można zobaczyć rozjazd R500 1:12 zintegrowany z napędem elektrohydraulicznym Alstom SmartDrive (HyDrive). Napęd połączony jest z uniwersalnym interfejsem, który oprócz diagnostyki rozjazdu
i napędu umożliwia współpracę, z dowolnym systemem nastawczym. Interfejs został opracowany wspólnie z firmą MONAT. Rozjazd wyposażony jest w ogrzewanie indukcyjne (opracowane we współpracy z firmą AREX z Grupy WB Electronics).

Zastosowany w rozjeździe Track Tec system ogrzewania indukcyjnego pozwala na szybsze ogrzewanie ruchomych elementów rozjazdów i tylko w miejscach, w których jest to konieczne. W produkcie zastosowano autorski pomysł spółki – rolki podiglicowe TRACKROLL, zintegrowane z płytą ślizgową.

Rozjazd jest zaprojektowany na prędkość do 250km/h. Rozjazd z napędem Alstom Smart Drive,
o promieniu R1200, jest obecnie w fazie testów eksploatacyjnych na Centralnej Magistrali Kolejowej.


 

PODZIEL SIĘ