Targi InnoTrans 2018 rozpoczęte!

Targi InnoTrans 2018 rozpoczęte!

18 września 2018 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Od dziś do końca tygodnia potrwają międzynarodowe targi branży kolejowej InnoTrans w Berlinie. W tym roku swoje produkty i usługi prezentują 3062 przedsiębiorstwa. Wśród nich jest 76 wystawców z Polski. Liczbę zwiedzających targi szacuje się na 130 tysięcy.

Fot. Messe Berlin

Liczba wystawców (3062) pobiła kolejny rekord tej kolejowej imprezy. Wystawcy na InnoTrans 2018 reprezentują w sumie 61 państw. W Berlinie można zobaczyć 400 innowacyjnych produktów, z czego 146 ma aktualnie światową premierę.

Na bocznicy targowej oraz na powierzchni przeznaczonej na wystawę autobusów, w sumie można zobaczyć 155 różnych pojazdów. Część z nich można nawet osobiście przetestować.

W tym roku w stolicy Niemiec stoiska otworzyło 76 wystawców z Polski. Większość polskich spółek to dostawcy elementów infrastruktury oraz taboru szynowego, dobrze znani na arenie międzynarodowej. Są to m.in. takie firmy jak: Track Tec (dostawca rozjazdów i podkładów), Medcom (producent systemów zasilania), Rafamet (dostawca obrabiarek) czy Graw (oferujący urządzenia pomiarowe).

W tym roku w Berlinie debiutują firmy należące do Grupy PKP. Do tej pory w targach brały udział poszczególne spółki Grupy, ale tym razem zapadła decyzja o zaprezentowaniu wspólnej, skonsolidowanej oferty. Na okrągłym stoisku prezentują się: PKP S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Cargo, PKP Linia Hutnicza-Szerokotorowa, PKP Intercity i KZŁ Bydgoszcz.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Tabor Pesy i Newagu obecny na europejskich rynkach Tabor Pesy i Newagu obecny na europejskich rynkach
Następny artykuł Track Tec z certyfikatami ZSZ Track Tec z certyfikatami ZSZ