Przejęcie Solarisa było dla CAF wyjątkową okazją

Przejęcie Solarisa było dla CAF wyjątkową okazją

18 września 2018 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

Podczas targów InnoTrans 2018 odbyła się pierwsza konferencja firmy Solaris Bus&Coach od czasu przejęcia przedsiębiorstwa przez hiszpańską firmę CAF. Przedstawiciel nowego inwestora w radzie nadzorczej poinformował, że marka Solaris zostanie zachowana.

Fot. Adam Brzozowski

Solange Olszewska, do niedawna właścicielka spółki z Bolechowa, przyznała, że poza dumą odczuwaną ze stworzenia liczącego się producenta miejskich pojazdów oraz zadowolenia z dokonanej transakcji przekazania firmy inwestorowi, odczuwa teraz również lekki smutek. – Marzeniem mojego męża było stworzenie liczącej się firmy, która będzie oferowała produkty dla miast. Teraz nadszedł czas, aby to marzenie urzeczywistniać z CAF – powiedziała Olszewska.

Na konferencji zabrał głos Josu Imaz, nowy przewodniczący rady nadzorczej spółki. Poinformował, że CAF ma duże doświadczenie w produkcji tramwajów. Od kilku lat przedsiębiorstwo rozwijało również produkcję autobusów elektrycznych. Możliwość zakupu Solarisa, który ma kompleksową ofertę dla zarządców transportu miejskiego, była dla CAF wyjątkową okazją. Dzięki akwizycji Hiszpanie uzupełnili ofertę o sprawdzone już na wielu rynkach produkty.

CAF nie zamierza likwidować marki Solaris. Zmieni się jednak design produkowanych w Bolechowie autobusów - pojazdy otrzymają m.in. nowe dachy, lepiej odprowadzające wodę, a także większe przednie ekrany informujące o końcowym przystanku.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nowy tabor dla berlińskiej S-Bahn zaprezentowany Nowy tabor dla berlińskiej S-Bahn zaprezentowany
Następny artykuł 22 września darmowe przejazdy pociągami KM 22 września darmowe przejazdy pociągami KM