Traverso - nietypowy FLIRT dla SOB

Traverso - nietypowy FLIRT dla SOB

19 września 2018 | Autor: AB
PODZIEL SIĘ

Podczas targów InnoTrans Stadler zaprezentował siedem nowych pojazdów. Jednym z nich jest EZT serii FLIRT w wersji intercity, wyprodukowany dla szwajcarskiego operatora Südostbahn (SOB). Pojazd jest wyjątkowo przestronny, a fotele 1 klasy przypominają miejsca w samololotowej klasie business.

Fot. Adam Brzozowski

Niskopodłogowy EZT FLIRT Traverso przeznaczony jest do eksploatacji na linii VorAlpen Express. W czerwcu 2016 r., firma SOB podpisała umowę ze Stadlerem na zaprojektowanie i zbudowanie sześciu składów ośmioczłonowych i pięciu czteroczłonowych, które zastąpią tabor obecnie eksploatowany na malowniczej trasie St Gallen - Lucerna (pocągi VorAlpen Express). Maksymalna prędkość pojazdów wynosi 160 km/h.

Każdy skład ośmioczłonowy może pomieścić 359 pasażerów, w tym 68 w klasie pierwszej, podczas gdy zestaw czteroczłonowy posiada 197 miejsc, z których 22 to fotele w pierwszej klasie.

Pociągi mają panoramiczne okna, miejsca do przechowywania nart i rowerów, sekcję dla rodzin i dwa pomieszczenia gastronomiczne. Traverso ma system informacyjny zawierający od czterech do siedmiu ekranów.

 

PODZIEL SIĘ