Bombardier Talent Cityjet pokazany na InnoTrans

Bombardier Talent Cityjet pokazany na InnoTrans

19 września 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) oraz Bombardier Transportation zaprezentowały nowy pojazd dla kolei regionalnych Talent 3 Cityjet. Pojazdy te pojawią się na torach w połowie 2019 r.

Fot. Łukasz Kuś

Talent 3 Cityjet to elektryczny zespół trakcyjny przystosowany do obsługii linii o znaczeniu regionalnym. Zgodnie z zamówieniem ÖBB Bombardier dostarczy 21 jednostek dla regionu Voralberg i 25 dla Tyrolu. Pociągi dla Voralberga będa mieć 304 miejsc siedzących, a dla Tyrolu 316. 

Regiony, które zamówiły nowe Talenty są bardzo popularne wśród turystów, którzy stanową sporą część pasażerów ÖBB. Z tego powodu pociągi dostosowano do potrzeb takich podróżny. Jednostki są wyposażone w mocowania na narty oraz miejsca do przewożenia rowerów (53 w pojazdach dla Voralbergu i 26 dla Tyrolu). 

Mocowania rowerowe są wygodne w użyciu i nie wymagają wieszania rowerów co jest zmorą pasażerów polskich przewoźników, którzy chcą przewieźć dwa kółka pociągiem. Wnętrza pojazdów cechują się wysoką jakością wykonania i dużym komfortem. 

— Te pociąg wyznacza nowy standard dla kolei regionalnych. Wyposażony jest w ergonomiczne i łatwo dostępne fotele. Pojazd ma nowy system oświetlenia i klimatyzację, a także nowy system przechowywania dużego bagażu. Pociąg ten wyznacza też nowy standard systemów cyfrowych w kolei regionalnej  — powiedziała Evelyn Palla, członek zarządu spółki ÖBB-Personenverkehr podczas prezentacji pojazdu na targach InnoTrans 2018

Talent 3 Cityjet wyposażono w system inteligentnej klimatyzacji, która pozwala dostosować działanie do warunków atmosferycznej, oraz oświetlenie które mogę regulować sobie pasażerowie w zależności od potrzeb. 

 

PODZIEL SIĘ