Bombardier Talent Cityjet pokazany na InnoTrans

Bombardier Talent Cityjet pokazany na InnoTrans

19 września 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) oraz Bombardier Transportation zaprezentowały nowy pojazd dla kolei regionalnych Talent 3 Cityjet. Pojazdy te pojawią się na torach w połowie 2019 r.

Fot. Łukasz Kuś

Talent 3 Cityjet to elektryczny zespół trakcyjny przystosowany do obsługii linii o znaczeniu regionalnym. Zgodnie z zamówieniem ÖBB Bombardier dostarczy 21 jednostek dla regionu Voralberg i 25 dla Tyrolu. Pociągi dla Voralberga będa mieć 304 miejsc siedzących, a dla Tyrolu 316. 

Regiony, które zamówiły nowe Talenty są bardzo popularne wśród turystów, którzy stanową sporą część pasażerów ÖBB. Z tego powodu pociągi dostosowano do potrzeb takich podróżny. Jednostki są wyposażone w mocowania na narty oraz miejsca do przewożenia rowerów (53 w pojazdach dla Voralbergu i 26 dla Tyrolu). 

Mocowania rowerowe są wygodne w użyciu i nie wymagają wieszania rowerów co jest zmorą pasażerów polskich przewoźników, którzy chcą przewieźć dwa kółka pociągiem. Wnętrza pojazdów cechują się wysoką jakością wykonania i dużym komfortem. 

— Te pociąg wyznacza nowy standard dla kolei regionalnych. Wyposażony jest w ergonomiczne i łatwo dostępne fotele. Pojazd ma nowy system oświetlenia i klimatyzację, a także nowy system przechowywania dużego bagażu. Pociąg ten wyznacza też nowy standard systemów cyfrowych w kolei regionalnej  — powiedziała Evelyn Palla, członek zarządu spółki ÖBB-Personenverkehr podczas prezentacji pojazdu na targach InnoTrans 2018

Talent 3 Cityjet wyposażono w system inteligentnej klimatyzacji, która pozwala dostosować działanie do warunków atmosferycznej, oraz oświetlenie które mogę regulować sobie pasażerowie w zależności od potrzeb. 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Grupa PKP na targach InnoTrans 2018 Grupa PKP na targach InnoTrans 2018
Następny artykuł Pojazdy techniczne na InnoTrans 2018 Pojazdy techniczne na InnoTrans 2018