36WEd 002 - jedyny polski EZT na targach w Berlinie

36WEd 002 - jedyny polski EZT na targach w Berlinie

20 września 2018 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Cztery dni po premierze w Łodzi, pierwszy Impuls 2 - wyprodukowany przez Newag dla ŁKA - miał światową premierę na targach InnoTrans w Berlinie. Odwiedzający targi mogą oglądać polski EZT do piątku.

Fot. Adam Brzozowski

Zaprezentowane ezety o numerach 001 (w Łodzi) i 002 (w Berlinie) są pierwszymi z czternastu pojazdów kupionych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną w nowosądeckiej fabryce. Cztery pojazdy trafią do Łodzi do końca października, a od grudnia będą z nich korzystać mieszkańcy Łodzi i województwa. Kolejnych 10 składów ma być dostarczonych do połowy przyszłego roku.

36WEd stoi ustawiono na targowej bocznicy między push-pullem Skody, wyprodukowanym dla Deutche Bahn, oraz Talentem Bombardiera w malaturze kolei austriackich ÖBB. Impuls jest chętnie odwiedzany zarówno przez licznych uczestników targów z Polski oraz przez obcokrajowców.

Impuls 2 dla ŁKA ma 160 miejsc siedzących, w tym sześć uchylnych i jeździ z maksymalną prędkością do 160 km/godz. Nowe pojazdy będą wykorzystywane na obecnych trasach ŁKA, a także na nowych, m.in. ze Skierniewic do Łowicza i Kutna, do Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska.

Ezety zostały kupione dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość zamówienia to 266 968 762,35 zł brutto, z czego wysokość dofinansowania otrzymanego przez ŁKA wynosi 164 586 425,39 zł.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pojazdy techniczne na InnoTrans 2018 Pojazdy techniczne na InnoTrans 2018
Następny artykuł Bombardier pokazał jak jeździ Talent 3 na baterii Bombardier pokazał jak jeździ Talent 3 na baterii