Zabytkowy pociąg przejedzie z Chabówki do Muszyny

Zabytkowy pociąg przejedzie z Chabówki do Muszyny

21 września 2018 | Źródło: NSMK
PODZIEL SIĘ

W pierwszy jesienny weekend Sądecczyznę po raz pierwszy w tym roku odwiedzi zabytkowy pociąg ze Skansenu Kolejowego w Chabówce. To efekt naprawy torów w Limanowej, dzięki któremu historyczne pociągi mogą wyjechać na malownicze trasy Małopolski.

Fot. Tekatka191 Wikimedia Commons

W sobotę 22 września wyjątkowy pociąg pojedzie z Nowego Sącza do Muszyny na coroczny Jarmark Muszyński, a następnie odwiedzi dwa znane uzdrowiska: Żegiestów oraz Krynicę.

Kolejnego dnia  w niedzielę 23 września zabytkowy pociąg przemierzy trasę dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej z Nowego Sącza do Biecza i Gorlic. Celem podróży będzie udział w plenerowej imprezie miejskiej i innych atrakcjach przygotowanych dla turystów i mieszkańców. 

Skład pociągu zestawiony z parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów typu oraz Bi z lat 1925-1930 oraz Bhixt z lat 1960 – 1963.

W programie atrakcji przewidziano również m.in. występy muzyczne w pociągu i na stacjach, degustację dań kuchni regionalnej, zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego. Ponadto, przed odjazdem pociągu, na stacji kolejowej w Nowym Sączu będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną pt. Skarby Małopolski. Głównym elementem przejazdu będzie zwiedzanie historycznych atrakcji miasta Biecza w towarzystwie przewodników.

 

PODZIEL SIĘ