Pociągi wracają na linię grodziską. Postoje także w Pruszkowie

Pociągi wracają na linię grodziską. Postoje także w Pruszkowie

21 września 2018 | Autor: PKP PLK/ŁK
PODZIEL SIĘ

Trwają intensywne prace na modernizowanej linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy. Od 24 września przywrócone zostaną bezpośrednie połączenia pasażerskie. Pociągi będą mieć take postoje na stacji Pruszków.

Fot. PKP PLK

Na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy od 24 września przywrócony zostanie ruch pociągów pasażerskich. Pociągi będą się zatrzymywały na wszystkich przystankach i stacji Pruszków. Czas przejazdu między Warszawą Zachodnią a Grodziskiem Mazowieckim zajmie ok. 35 minut.  Od poniedziałku do piątku utrzymana będzie dodatkowa komunikacja autobusowa pomiędzy Pruszkowem i Piastowem. 

Rozkłady jazdy pociągów dla stacji Pruszków będą dostępne na peronach od soboty - poinformował "Kurier Kolejowy" Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK. 

- Pociągi już mogą obsługiwać ważną linię aglomeracyjną Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Zgodnie z umową kontynuujemy prace, które zapewnią lepszą obsługę pasażerów na peronach i sprawny dostęp do pociągów. Wznowienie ruchu planowane było we wrześniu, a zakończenie całego projektu w 2019 r. – mówi Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. 

Wszystkie perony i przejścia podziemne zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Prędkość składów pasażerskich, po uzyskaniu wszystkich dokumentów, zostanie podwyższona z 80 km/h do 120 km/h. Komunikację w Pruszkowie poprawi nowy tunel drogowy. Zmodernizowana infrastruktura zapewni wysoki komfort podróży przez następnych kilkadziesiąt lat.

Wartość inwestycji na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa wynosi 285 mln zł. Zakończenie wszystkich prac zgodnie z umową planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.

PODZIEL SIĘ