Utrudnienia w ruchu pociagów relacji Kraków - Warszawa

Utrudnienia w ruchu pociagów relacji Kraków - Warszawa

24 września 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP PLK przywróciły ruch pociągów relacji Warszawa - Kraków na odcinku Srpwa - Sarzyny, na którym rano doszło do uszkodzenia słupa energetycznego. Jednakże z powodu wydłużenia obiegów nadal będą występować utrudnienia w ruchu pociągów dalekobieżnych.

Fot. Travelarz, Wikimedia Commons

Dziś ok. godz. 5.30 na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa na odcinku Sprowa – Starzyny uszkodzenie słupa energetycznego  firmy Tauron spowodowało przerwę w ruchu pociągów.  Kable przesyłowe Tauronu oparły się na sieci kolejowej. Ruch pociągów został wstrzymany. Natychmiast na miejsce skierowany został zespół techniczny PLK. Na miejscu działały ekipy techniczne Tauronu.

Po zdarzeniu o godz. 5.30 do godz. 11.00 pociągi, które miały jechać trasą Sprowa – Starzyny kierowano objazdem. Od godz.12:25, po naprawie sieci trakcyjnej, uszkodzonej przez słup energetyczny Tauronu. pociągi jadą bezpośrednio tzn. trasą Sprowa – Starzyny

Pociągi dalekobieżne, jadące zmienioną, dłuższą trasą przez Kielce i Żelisławice jadą ponad. 4 godz. dłużej. W związku z trudnościami z zapewnieniem pełnych obiegów (powrotnej jazdy pociągów), pociąg PKP Intercity EIP 5100 (relacji Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia) został odwołany na całej trasie. Podróżni na podstawie ważnego biletu zakupionego na pociąg EIP 5100 zostaną skierowani na pociągi EIP 5308 (relacji Gdynia Główna – Krakow Główny) oraz TLK 53172 „Karpaty” (relacji Gdynia Główna – Kraków Płaszów), który został wzmocniony dodatkowym wagonem.

Ponadto pociąg EIP 3504/5 (relacji Kraków Główny – Gdynia Główna) został skrócony do relacji Kraków Główny – Warszawa Wschodnia; podróżni z pociągu EIP 3504/5 od stacji Warszawa Wschodnia będą kontynuować podróż EIP 4504 (relacji Gliwice – Gdynia Główna).

W przypadku wystąpienia kolejnych zmian, informacja będzie ukazywać się na stronie przewoźnika PKP Intercity www.intercity.p w sekcji „Komunikaty”.

PODZIEL SIĘ