Stadler wygrał przetarg na dostawę 22 ezt do Niemiec

Stadler wygrał przetarg na dostawę 22 ezt do Niemiec

25 września 2018 | Źródło: Stadler
PODZIEL SIĘ

Stadler wyprodukuje dla spółki Go-Ahead 22 elektryczne zespoły trakcyjne typu FLIRT przeznaczone do eksploatacji na sieci Allgäu w Badenii-Wirtembergii i Bawarii. Umowa została podpisana podczas międzynarodowych targów techniki transportowej Innotrans w Berlinie.

Fot. Doksza

Spółka Go-Ahead po raz kolejny zwyciężyła w ogólnoeuropejskim przetargu i będzie obsługiwać zelektryfikowaną linię kolejową Allgäu. Zamówione elektryczne zespoły trakcyjne zostaną wprowadzone do eksploatacji na trasie Monachium-Memmingen-Lindau od 12 grudnia 2021 r. Go-Ahead będzie tym samym dysponować taborem 88 pojazdów FLIRT w różnych konfiguracjach i z różnym wyposażeniem.

Czteroczłonowe pojazdy FLIRT dla Go-Ahead będą wyposażone w komfortowe siedzenia ze stolikami do pracy oraz gniazda do ładowania przenośnych urządzeń elektronicznych, a także w dodatkowe regały na bagaż, które stanowią uzupełnienie półek nad siedzeniami. Kamery umieszczone w suficie pojazdu umożliwią monitorowanie przedziału pasażerskiego przyczyniając się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa pasażerów. Kolorystyka pojazdu wewnątrz, jak i na zewnątrz, będzie utrzymana w typowym dla przewoźnika niebiesko-białym kolorze. Pojazdy o długości 74 metrów pomieszczą na pokładzie 395 podróżnych, w tym 200 pasażerów na miejscach siedzących w 2. i 16 w 1. klasie.

Podobnie jak inne FLIRT-y pociągi będą posiadały dobrze doświetlone, przyjazne strefy pasażerskie, a niskopodłogowa konstrukcja umożliwi swobodne przejście przez cały pojazd. Będą wyposażone w dwie toalety, w tym jedną przystosowaną do potrzeb osób poruszających się na wózkach. W obszernych strefach wielofunkcyjnych zaplanowano miejsce na przewóz aż do 21 rowerów, dużych bagaży i wózków dziecięcych. Do dyspozycji będą także miejsca dla wózków inwalidzkich zgodnie z normą TSI PRM. Nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz pokładowe wyposażenie WLAN zapewnią pasażerom dostęp do aktualnych informacji na temat podróży. Pojazdy będą poruszały się z maksymalną prędkością 160 km/h.

PODZIEL SIĘ