NaviRail 2018: KAS przedstawi ułatwienia proceduralne

NaviRail 2018: KAS przedstawi ułatwienia proceduralne

26 września 2018 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Z początkiem marca 2017 r. Krajowa Administracja Skarbowa zastąpiła działające wcześniej struktury: administrację podatkową, służbę celną i kontrolę skarbową. Na konferencji NaviRail 2018, która odbędzie się w dniach 17-18 października w Szczecinie, przedstawiciele KAS zaprezentują działania prowadzone dla ułatwienia odpraw ładunków.

Fot. Pixabay.com

Celem powołania nowej służby była konieczność zwiększenia skuteczności i efektywności działania w obszarze danin publicznych, jak również zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw, dzięki usprawnieniu procedur celnych.

Dzięki utworzeniu KAS przedsiębiorcy biorący udział w procesach logistycznych przekazują informacje tylko do jednego podmiotu, a nie do trzech funkcjonujących oddzielnie. W efekcie ukrócono szarą strefę, usprawniono przepływ informacji, a także zwiększono dochody budżetu państwa.

Podczas konferencji NaviRail, która odbędzie się w dniach 17-18 października w Szczecinie, przeprowadzona będzie debata "Rola administracji państwowej i ubezpieczeń w transporcie towarów". Jej uczestnicy przestawią działania KAS w zakresie obsługi obrotu towarowego oraz zaprezentują projekty realizowane na rzecz ułatwienia obsługi towarów w polskich portach morskich.

Jednym z poruszonych w panelu tematów będą też systemy informatyczne obsługujące interesariuszy portów, w tym Port Community System. W planach organizatorów NaviRail jest też omówienie dobrych praktyk w ubezpieczeniach ryzyka w międzynarodowych przewozach ładunków.

W debacie wezmą udział:

  • Małgorzata Rzeczkowska, dyrektor Departamentu Ceł w Ministerstwie Finansów;
  • Wioletta Borek, kierownik projektu Single Window Plus, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie;
  • Damian Bulejak, kierownik projektu Awizacja w Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie;
  • Jacek Wojdylak, kierownik projektu Cyfrowa Granica w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie;
  • Robert Hołubasz, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie;
  • Przedstawiciel firmy Marsch.
PODZIEL SIĘ