Pociągi wracają na trasę Lewki-Hajnówka

Pociągi wracają na trasę Lewki-Hajnówka

10 października 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

W połowie października, po niemal ćwierć wieku, pociągi towarowe wrócą na trasę Lewki-Hajnówka. Składy z towarami będą kursować z prędkością 40 km/h. Przez około dwa miesiące linia będzie pełnić rolę objazdu dla zamkniętego w związku z intensyfikacją prac odcinka od Czeremchy do Hajnówki. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. 

Fot. Jurij Wikimedia Commons

Powrót pociągów na trasę Lewki-Hajnówka poprawi komunikację w regionie i usprawni przewóz towarów. Nowe tory są już na całej długości linii kolejowej, tj. na 27 km. Przebudowano również wszystkie 22 przejazdy kolejowo-drogowe, wymieniając płyty i nawierzchnię dróg dojazdowych. Trzy przejazdy dodatkowo zabezpieczono rogatkami. Na przystankach: Lewki, Orlanka, Stare Berezewo, Chyta widać ściany nowych peronów. W połowie przyszłego roku, po zakończeniu wszystkich prac pokonanie trasy z Hajnówki do Lewek zajmie ok. 24 min. Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością 100 km/h a towarowe 60 km/h. Wartość inwestycji to ponad 80 mln zł.

W połowie października br. trasą Lewki-Hajnówka pojadą pierwsze od niemal 25 lat składy z towarami. Składy będą kursować z prędkością 40 km/h. Przez około dwa miesiące linia będzie pełnić rolę objazdu dla zamkniętego w związku z intensyfikacją prac odcinka od Czeremchy do Hajnówki. 

W związku z powrotem pociągów na trasę Lewki-Hajnówka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. apelują do kierowców i pieszych o zachowanie należytej ostrożności. O wznowieniu ruchu pociągów poinformowano urzędy gmin i policję. Przy przejazdach umieszczono tablice informacyjne, a stosowne komunikaty rozwieszono w miejscowościach w pobliżu linii kolejowej. W ramach akcji  „Październik miesiącem edukacji” zostaną także przeprowadzone prelekcje w okolicznych szkołach i akcje na przejazdach.

PODZIEL SIĘ