We Włoszczowie powstaje nowy peron

We Włoszczowie powstaje nowy peron

11 października 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Na stacji Włoszczowa wykonawca przeprowadził już prace ziemne i ustawia ścianki nowego peronu przy budynku dworca. Prace na stacji o wartości 21,5 mln zł netto zostaną zakończone do końca roku.

Fot. PKP PLK

Nowy, wyższy peron będzie wyposażony w ławki i wiaty oraz antypoślizgową nawierzchnię peronu ze ścieżkami naprowadzającymi dla niewidomych. Dla osób o ograniczonej mobilności zbudowana zostanie pochylnia prowadząca na peron. Kolejnym etapem prac będzie przygotowanie miejsc postojowych dla samochodów w pobliżu stacji. Przy wejściu na peron dla cyklistów ustawione będą stojaki rowerowe. Stacja obsługuje na co dzień ok. 30 pociągów pasażerskich m.in. w kierunku Kielc, Warszawy, Wrocławia i Częstochowy. 

Na półmetku są prace rewitalizacyjne na trasie z Kielc do Żelisławic. W ramach inwestycji przebudowane zostaną tory m.in. na stacji Kielce Herbskie. Zakończyły się prace na mostach w Czostkowie i w pobliżu Ostrowa, prace zaplanowano również na moście w Ludyni. Na odc. Ludynia – Włoszczowa wymieniane są również słupy i sieć trakcyjna.  Trwa remont nastawni na stacjach: Kielce Herbskie, Rykoszyn, Małogoszcz i Ludynia.

Na trzech przejazdach kolejowo-drogowych na linii: w Piekoszowie,Ludyni i Włoszczowie wymienione zostaną tory i nawierzchnia drogowa. Urządzenia sterowania ruchem na dwóch skrzyżowaniach zostaną zastąpione nowymi (w Piekoszowie oraz w Ludyni), a na kolejnych dwóch w Ludyni i  Włoszczowie zamontowane zostaną dodatkowe urządzenia sygnalizacji przejazdowej. Na przejazdach będzie również monitoring.

Inwestycje pozwolą na likwidację ograniczeń prędkości na linii Kielce – Żelisławice i przywrócenie prędkości rozkładowej 110 km/h.

Prace są realizowane w ramach zadania pn.: „Likwidacja zagrożeń i podniesienie funkcjonalności eksploatacyjnej na linii kolejowej 61” w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”, natomiast prace w zakresie rewitalizacji peronu na stacji Włoszczowa są częścią zadania „Estetyzacja stacji pasażerskich”. Są finansowane ze środków budżetowych i środków własnych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pociągi wracają na trasę Lewki-Hajnówka Pociągi wracają na trasę Lewki-Hajnówka
Następny artykuł Koleje Dolnośląskie przewiozły 40 milionów pasażerów Koleje Dolnośląskie przewiozły 40 milionów pasażerów