Koleje Dolnośląskie przewiozły 40 milionów pasażerów

Koleje Dolnośląskie przewiozły 40 milionów pasażerów

11 października 2018 | Źródło: Koleje Dolnośląskie
PODZIEL SIĘ

11 października Koleje Dolnośląskie świętowały kolejny sukces, jakim było przewiezienie 40 milionów pasażerów w ciągu 10 lat. Z tej okazji regionalny przewoźnik zorganizował na Dworcu Głównym we Wrocławiu wyjątkowe wydarzenie.

Fot. Koleje Dolnośląskie

To niezwykle udany rok dla przewoźnika kolejowego z Dolnego Śląska. Sukces połączeń transgranicznych do Trutnova oraz Adršpach, wysoki wzrost pasażerów korzystających z kolei w regionie, inwestycje w nowoczesny tabor - to jedne z najważniejszych wydarzeń w 2018 roku. Do tego pociągami Kolei Dolnośląskich przejechał jubileuszowy 40-milionowy pasażer, który otrzymał specjalne upominki.

- Koleje Dolnośląskie to przede wszystkim niezwykle atrakcyjna oferta dla wszystkich podróżujących po naszym regionie, którzy w komfortowych warunkach mogą dojechać do pracy, czy szkoły, ale również poznać najciekawsze miejsca na Dolnym Śląsku. Stawiamy na stały rozwój stąd kolejne inwestycje w nowoczesny tabor, czy systemy informacji pasażerskiej. Jestem przekonany, że dzisiejsze wydarzenie to wstęp do kolejnych ważnych sukcesów Spółki - mówił marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Z okazji jubileuszu, jakim był przejazd pociągiem KD 40-milionowego pasażera, zorganizowano na Dworcu Głównym we Wrocławiu specjalne wydarzenie. Były balony, tort oraz prezent dla jubileuszowego pasażera - voucher na przejazdy pociągami Kolei Dolnośląskich.

- Kiedy przychodziliśmy do Urzędu Marszałkowskiego notowaliśmy 2 miliony pasażerów rocznie. Nie tak dawno w ciągu jednego miesiąca z usług KD skorzystało aż milion osób. To właśnie dzięki tak szybkiemu rozwoju Spółki możemy dzisiaj cieszyć się, że z Kolei Dolnośląskich skorzystało aż 40 milionów pasażerów. Chcemy utrzymać ten trend i pobijać kolejne rekordy - dodaje Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego. - Mieszkańcy regionu konsekwentnie wybierają kolej, co nas oczywiście bardzo cieszy. Bezpieczeństwo, komfort podróży a także życzliwa obsługa to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać Koleje Dolnośląskie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł We Włoszczowie powstaje nowy peron We Włoszczowie powstaje nowy peron
Następny artykuł Medcom dostarczy urządzenia energoelektroniczne do tramwajów Moderus Medcom dostarczy urządzenia energoelektroniczne do tramwajów Moderus