PLK wypłacają zapłatę podwykonawcom Astaldi 

PLK wypłacają zapłatę podwykonawcom Astaldi 

17 października 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

Wypłacone ponad 35 mln zł dla podwykonawców Astaldi, kolejne bieżące wypłaty i wzmocniony zespół do procedowania dokumentów – PLK wywiązują się z ustaleń z ostatniego spotkania z podwykonawcami. 

Fot. Adam Brzozowski

W Lublinie 15 października 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie PKP Polskich  Linii Kolejowych z podwykonawcami Astaldi. Na spotkaniu PLK poinformowały o wypłaconych kwotach i działaniach związanych z wypłatami. Ustalono wspólnie, że 29 października będzie kolejne spotkanie podsumowujące sytuację, natomiast – poza bieżącymi płatnościami, do 26 października podwykonawcy otrzymają informacje o statusie złożonych przez nich wniosków. 

Do 17 października PKP Polskie Linie Kolejowe wypłaciły już ponad 34 mln zł, w tym prawie 31 na linii lubelskiej. Wczoraj były płatności ok 2 mln zł. Dziś na ok 1 mil zł. Weryfikowane dokumenty powinny pozwolić na wypłatę w czwartek 18 października około 10 milionów złotych. 

PKP Polskie Linie Kolejowe rozwiązują dodatkowe problemy utrudniające płatności dla podwykonawców . To bierność PBDiM z Mińska Mazowieckiego, firma nie udostępnia wyników przeprowadzonych badań, a takie dane są niezbędne do potwierdzania jakości wykonanych prac i tym samym zapewnienia możliwości wypłaty. Również Astaldi nie przyjmuje dokumentów, a to wydłuża procedury. 

Obecnie postępowanie dotyczy 99 podmiotów na kwotę108 mln zł  linii Lublin – Dęblin oraz 38 podmiotów z odcinka linii granica woj. dolnośląskiego – Leszno na kwotę 18,5 mln zł.

PODZIEL SIĘ