Specjaliści od logistyki spotkają się w Sopocie

Specjaliści od logistyki spotkają się w Sopocie

22 października 2018 | Źródło: Uniwersytet Gdański
PODZIEL SIĘ

Katedra Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego organizuje w dniach 6 - 7 grudnia 2018 roku Konferencję naukową pt. Modelowanie procesów i systemów logistycznych. Wydarzenie poprzedzą przeznaczone dla studentów Sopockie warsztaty logistyczne – zaplanowane na 23-24 listopada. "Kurier Kolejowy" jest patronem medialnym obu wydarzeń.

Fot. Adam Brzozowski
Historia sopockich konferencji logistycznych sięga 2000 roku, na trwałe wpisana jest w kalendarz naukowych wydarzeń z zakresu logistyki w Polsce. Tegoroczna konferencja będzie już dziewiętnastym spotkaniem naukowców i praktyków logistyki, mającym na celu prezentację logistycznych metod i narzędzi zwiększania efektywności działalności usługowej, handlowej oraz produkcyjnej. Wiodący temat konferencji od pierwszej jej edycji obejmuje zagadnienia związane z modelowaniem systemów wsparcia logistycznego, jako nieodzownych podsystemów każdej celowej działalności ludzkiej przy pomocy różnorodnych metod i narzędzi modelowania: od modeli opisowych po informatyczne.

Uczestnikami spotkań są pracownicy naukowi czołowych w dziedzinie logistyki polskich ośrodków akademickich, instytutów badawczych, przedstawiciele Sejmu i Rządu RP, administracji samorządowej różnego szczebla oraz przedstawiciele praktyki gospodarczej. W ramach tegorocznej konferencji planowany jest, między innymi, panel dyskusyjny na temat: Logistyka w stuleciu niepodległości.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://ekonom.ug.edu.pl/logistyka/

Od pięciu lat, jako nieodłączna część konferencji, organizowane są praktyczne warsztaty dla studentów z ośrodków akademickich z całej Polski, pod hasłem Sopockie warsztaty logistyczne, stanowiące doskonałą okazję do zapoznania studentów z przykładami aplikacji rozwiązań logistycznych w praktyce gospodarczej.  W bieżącym roku, w dniach 23-24 listopada, odbędzie się czwarta edycja warsztatów. Więcej informacji oraz na stronie internetowej wydarzenia: http://swl.ug.edu.pl/.
PODZIEL SIĘ