PKP S.A. włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości

PKP S.A. włącza się w obchody Narodowego Święta Niepodległości

06 listopada 2018 | Źródło: PKP S.A.
PODZIEL SIĘ

PKP S.A. aktywnie włącza się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z przypadającym świętem 11 listopada na 11 wybranych dworcach podróżni będą mogli otrzymać wpinki z flagą. Dodatkowo na dworcu Warszawa Centralna już dziś można zobaczyć wystawę tematyczną.

Fot. PKP S.A.

Podróżni, którzy w weekend 10-11 listopada odwiedzą jeden z InfoDworców, będą mogli otrzymać biało-czerwoną wpinkę z informacją dotyczącą święta. Dodatkowo na wybranych dworcach należących do PKP S.A. będzie można zobaczyć plakaty z wizerunkami Ojców Niepodległej: Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. W wyjątkowy sposób 11 listopada zaświecą także banery LED na dworcu głównym w Katowicach i dworcu Warszawa Centralna.

Ponadto pasażerowie, mieszkańcy miasta i turyści odwiedzający dworzec Warszawa Centralna już dziś mogą obejrzeć wystawę „Tak powstawała Niepodległa”, poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Ekspozycja składa się z 11 plansz przedstawiających osiągnięcia II RP oraz wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Tematyka plansz dotyczy m.in. systemu edukacji, architektury, inwestycji czy opieki medycznej. Wystawa znajduje się na antresoli i będzie dostępna do 12 listopada.

Działania przygotowane przez PKP S.A. z okazji 11 listopada nie są jedynymi, jakie spółka realizowała do tej pory w związku z tegorocznymi obchodami stulecia odrodzenia się państwa polskiego. W maju br. PKP S.A. po raz pierwszy aktywnie przyłączyła się do świętowania Dnia Flagi. Spółka jest również oficjalnym partnerem programu Niepodległa.  

Wystawa „Tak powstawała Niepodległa” została przygotowana z inicjatywy Biura Programu „Niepodległa”, autorami plansz są dr Sebastian Adamkiewicz (muzealnik i adiunkt w dziale historycznym Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) oraz Anna Bińkowska (Biuro Programu „Niepodległa”), zaś konsultantem historycznym dr hab. Paweł Grata, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego.

PODZIEL SIĘ