Ruszyły prace nad bazą kolejarzy - bohaterów

Ruszyły prace nad bazą kolejarzy - bohaterów

07 listopada 2018 | Źródło: Fundacja Grupy PKP
PODZIEL SIĘ

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, z inicjatywy Fundacji Pomocy i Więzi Polskiej „Kresy RP", przy wsparciu Fundacji Grupy PKP, rozpoczęły się prace nad projektem „Portal internetowy - baza danych. Kolejarze - zapomniani polscy bohaterowie". Fundacja zachęca do dzielenia się informacjami i zdjęciami na temat Kolejarzy, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości naszego kraju.

Fot. Fundacja Grupy PKP

W październiku ruszyły prace nad projektem elektronicznej bazy kolejarzy zasłużonych w walce o niepodległość Polski w XX w. W bazie autorzy pragną upamiętnić „cichych bohaterów” walk o niezawisłość naszej Ojczyzny w różnych momentach dziejowych, czyli pod zaborami, w I i II wojnie światowej, a także w okresie komunizmu.

Wiele polskich rodzin było i jest od pokoleń związanych z kolejnictwem. Wielu z naszych przodków zasłużyło się dla Polski. Według Fundacji Grupy PKP warto przypomnieć ich życiorysy.

– Zachęcamy do włączenia się każdego z Was w realizację projektu. Przysyłajcie dane biograficzne kolejarzy i pracowników kolei, których biogramy, zdjęcia i związane z nimi historyczne dokumenty, Waszym zdaniem, warto  umieścić w bazie. Historycy z Fundacji „Kresy RP” opracują biogram każdej osoby, na podstawie przesłanych przez Was materiałów. Zamieszczony w elektronicznej bazie, z dołączonymi archiwalnymi zdjęciami i dokumentami, na lata stanowić będzie upamiętnienie naszych bohaterów - polskich kolejarzy – czytamy w komunikacie Fundacji.

Materiały należy przesyłać do Fundacji „Kresy RP”. Kierownikiem projektu jest Aneta Hoffmann:  

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł CTL będzie miał 180 platform multimodalnych CTL będzie miał 180 platform multimodalnych
Następny artykuł Utrudnienia w ruchu między Gliwicami a Opolem Utrudnienia w ruchu między Gliwicami a Opolem