Leo Express uruchomi codzienne pociągi z Pragi do Krakowa

Leo Express uruchomi codzienne pociągi z Pragi do Krakowa

09 listopada 2018 | Źródło: LEO Express
PODZIEL SIĘ

Czeski prywatny operator wznawia po jesiennej przerwie weekendowe połączenie do Polski i otwiera sprzedaż biletów. Pociągi z Pragi do Krakowa będą kursowały od 30 listopada do 7 stycznia. Przewoźnik przywróci pociągi jeszcze w marcu, a od czerwca planuje codzienne połączenia.

Fot. Rafał Wilgusiak

– Zaczęliśmy sprzedaż biletów na popularnym, bezpośrednim połączeniu między Pragą a Polską, które zostanie wznowione 30 listopada. Pasażerowie mogą cieszyć się podróżą na jarmarki świateczne, a od połowy przyszłego roku bedą mogli podróżować tam i z powrotem do Krakowa i innych miast, codziennie. Bez ograniczeń na polskich torach i wydłużania czasu przejazdu moglibyśmy w każdej chwili rozpocząć codzienne kursowanie – twierdzi Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Express.

Leo Express jako pierwsza czeska firma i jako jedyny prywatny przewoźnik pasażerski wjechała na polskie tory 20 lipca 2018 roku. Ze względu na liczne remonty torów, wydłużające czas jazdy, pociągi musiały zostać zawieszone na okres między 9 październikiem a 30 listopada 2018 r. W tym czasie pociąg był zastępowany przez autobusy.

Z podobnych przyczyn kursowanie pociągu zostanie ponownie zawieszone między 7 styczniem a 22 marca 2019 roku. Wiosną weekendowe kursy zostaną przywrócone.

Pociągi Leo Express, od 20 czerwca,  będą jeździły do Krakowa codziennie. – Istotne naprawy infrastruktury zostaną zakończone latem i nasze pociągi będą miały zapewnione optymalne warunki przejazdu. Naszym pasażerom będziemy mogli zaoferować codzienne połączenie – informuje Sedlařík.

Pociągi Leo Express wyjeżdżają z Pragi w piątki i niedziele o 16:10 i przyjeżdżają do Krakowa o 23:25. Natomiast z Krakowa wyruszają w soboty i poniedziałki o 4:53 i zatrzymują się na dworcu głównym w Pradze o 11:32.

Ceny biletów na trasie Praga-Kraków zaczynają się już od 19 złotych na trasie Praga-Kraków.

Przystanki pociągu w Czechach to: Prague dworzec główny, Prague – Libeň, Kolín, Pardubice, Zábřeh na Moravě, Olomouc, Přerov, Hranice na Moravě, Suchdol nad Odrou, Studénka, Ostrava – Svinov, Ostrava Main Station, Bohumín.

Przystanki pociągu w Polsce to: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Mysłowice, Oświęcim Dwory, Zator (Energylandia), Skawina, Kraków.

PODZIEL SIĘ