PLK zmodernizują przejazdy na Podkarpaciu

PLK zmodernizują przejazdy na Podkarpaciu

13 listopada 2018 | Źródło: PKP PLK
PODZIEL SIĘ

PKP Polskie Linie Kolejowe modernizują przejazdy na Podkarpaciu. Tylko w ramach ogólnopolskiego programu przejazdowego, w regionie zmodernizowanych będzie 13 skrzyżowań za 14 mln zł. Na przejazdach wymieniane będą tory, jezdnia, urządzenia sygnalizacyjne i oświetlenie.

Fot. PKP PLK

Prace już trwają na czterech. W Przemyślu, Gniewczynie Łańcuckiej (na trasie Lublin-Przeworsk) i Lubaczowie (na trasie Munina-Hrebenne) wymienione zostały już tory i jezdnia. Dla pieszych zbudowano chodniki. W Lubaczowie będą wymienione urządzenia sygnalizacyjne, rogatki i oświetlenie. Na przejeździe w pobliżu przystanku Gniewczyna, zamontowane zostaną dodatkowe zabezpieczenia: sygnalizatory i rogatki zamykające ruch aut i pieszych na czas przejazdu pociągu. W listopadzie rozpoczęły się prace na przejeździe w Zagórzu (linia Nowy Zagórz – Łupków). W tym miesiącu roboty będą także na kolejnych skrzyżowaniach w regionie:  w Strzyżowie (linia Rzeszów Główny – Jasło) i Besku (trasa Stróże-Krościenko).

Wartość prac na 13 przejazdach w województwie podkarpackim to ok. 14 mln zł netto. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: KZN Rail Sp. z o.o. i Wadoma Sp. z o.o. oraz KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe realizują projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap I – część przejazdowa”. Całkowita wartość projektu to ponad 256,7 mln zł netto, z czego dofinansowanie UE wynosi prawie 194 mln zł netto.  

PODZIEL SIĘ